Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Donald Trump i jego dzieci są przed sądem w Nowym Jorku za uchylanie się od płacenia podatków

Prokurator generalny stanu Nowy Jork Letitia James ogłosiła pozwy cywilne przeciwko Donaldowi Trumpowi i kilku jego synom w środę, 21 września, po przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie praktyk podatkowych jego grupy, Trump Organization, wywierając presję wymiaru sprawiedliwości na byłego prezydenta Republiki Republikańskiej. .

Podejmujemy kroki prawne przeciwko Donaldowi Trumpowi za złamanie prawa […] Aby czerpać zyski dla siebie, swojej rodziny i swojej firmy”.powiedział prokurator generalny na konferencji prasowej, miesiąc po wysłuchaniu Donalda Trumpa o jego usługach w Nowym Jorku.

Sequel po ogłoszeniu

„Trump otwiera bardzo niebezpieczny okres”

Ze strony byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych (2017-2021) jego rzecznik potępił pozwy sądowe „Polityka”prokurator generalny jest Demokratą. Zmienili Nowy Jork w kraj trzeciego świata. Wypuszczają brutalnych przestępców na ulice i wykorzystują całą swoją energię, aby ścigać odnoszącego sukcesy, przestrzegającego prawa biznesmena, który jest ich politycznym przeciwnikiem numer jeden”.Liz Harrington, o Prawdzie Społecznej. „Ci ludzie są niebezpieczni. Prezydent Trump nie zawyżył swoich aktywów, nie docenił ich.”powiedziała ponownie.

defraudacja, aby zapłacić mniej podatków

Prokurator generalny, wybrana Demokratka, która od lat prowadzi batalię prawną przeciwko miliarderowi, powiedziała, że ​​domaga się 250 milionów dolarów odszkodowania w imieniu stanu Nowy Jork, oprócz zablokowania zarządzania firmami Donalda Trumpa. Jego dzieci to Donald Trump Jr, Ivanka Trump i Eric Trump.

Pozew złożony w Sądzie Najwyższym stanu Nowy Jork, Wyjaśnia, że ​​Donald Trump fałszywie zawyżył wartość netto [de ses biens] Dostać się do miliardów dolarów, aby nieuczciwie się wzbogacić, oszukać system i oszukać nas wszystkich”.Potwierdziła.

Paradoks Trumpa: „Jego retoryka ofiary pozwala mu zjednoczyć wokół siebie Partię Republikańską”

Według niej wartość aktywów wynosiła „Manipulowane wielokrotnie i w sposób ciągły” dla „Zachęcanie banków do pożyczania pieniędzy Organizacji Trumpa na lepszych warunkach”A płacić mniej podatków gdzie Zachęcać firmy ubezpieczeniowe do zapewniania ochrony ubezpieczeniowej z wyższymi limitami i niższymi składkami..

W związku z tym twierdzi również: ” zakaz „ Donald Trump lub organizacja Trump Uczestniczyć w nabywaniu nieruchomości komercyjnych w stanie Nowy Jork lub ubiegać się o pożyczki w dowolnej instytucji finansowej.. Trump Organization obejmuje budynki, luksusowe hotele, pola golfowe i miejsca rozrywki.

Potencjalny Kandydat na 2024

Dochodzenie cywilne przeciwko grupie rodziny Trumpa zostało wszczęte w marcu 2019 r. po wybuchowych zeznaniach w Kongresie w Waszyngtonie złożonym przez jednego z byłych osobistych adwokatów Donalda Trumpa, Michaela Cohena, który zarzucał oszukańcze aktywa organizacji Trumpa w celu uzyskania pożyczek lub uzyskać ulgi podatkowe lub lepszą rekompensatę ubezpieczeniową.

Przemoc na Kapitolu: „Część republikanów odwróci się od Trumpa”

Pozwy te uzupełniają liczne śledztwa w sprawie Donalda Trumpa, w tym śledztwo w sprawie jego prezydenckiego archiwum, które 8 sierpnia doprowadziło do oszałamiających przeszukań FBI w jego rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie.

Miliarder, który publicznie planuje kandydować na prezydenta w 2024 r., jest również przedmiotem dochodzenia w sprawie jego wysiłków zmierzających do unieważnienia przegranych wyników wyborów prezydenckich w 2020 r. Joe Bidena i jego roli w brutalnym ataku na jego zwolenników. przeciwko Kapitolowi 6 stycznia. , 2021. Obecnie nie jest pozwany w żadnej z tych innych spraw.