Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dobrze dla Bolsonaro po wycieczce bez maski

Gubernator tego północno-wschodniego stanu ogłosił, że prezydent Brazylii Jair Bolsonaro będzie musiał zapłacić grzywnę za roaming zdemaskowany w środku pandemii Covid-19 w Maranhão. Lewicowy gubernator Flavio Dino powiedział w piątek wieczorem na Twitterze, że władze sanitarne w Maranhão „nałożyły grzywnę na prezydenta republiki, który organizował zebrania bez najmniejszej rezerwy zdrowia”.„Prawo jest jedno dla wszystkich”Dodał, wyjaśniając, że dekrety obowiązują w Maranhão Zakaz zgromadzeń ponad 100 osób i nakładanie masek..

Wysokość kary zostanie ustalona dopiero po przedstawieniu przez prezydenta obrony, w ciągu 15 dni. Obowiązujące prawo przewiduje grzywnę w wysokości od 2000 do 1,5 miliona rialów (od 300 do 230 000 euro). W odpowiedzi na pytanie Agence France-Presse prezydencja nie skomentowała tej kwestii. W piątek Jair Bolsonaro wziął udział w oficjalnej ceremonii przekazania tytułów własności obszarów wiejskich w Açailandii, 500 kilometrów od Sao Luis, stolicy Maranhão.

W tym złym przypadku pierwsze przypadki wariantu indyjskiego zostały potwierdzone w Brazylii w czwartek.Sześciu członków załogi, którzy przybyli na frachtowcu pływającym pod banderą Hongkongu. Filmy zamieszczone na oficjalnym koncie prezydenta Bolsonaro na Twitterze pokazują go w tłumie, zdemaskowanego, witającego kilkaset osób.

Też zobaczyć Brazylia, Peru, Argentyna: szczepienia samochodowe w Ameryce Łacińskiej

Ponad 440 000 zabitych w Brazylii

W przemówieniu podczas ceremonii nazwał skrajnie prawicowego przywódcę Flavio Dino „małym grubym dyktatorem”. Porównał go do przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, ale mylił się co do Korei, powołując się na przywódcę Korei Południowej. „Czy w Korei Południowej, dyktatorze, nie jest mały gruby? A czy w Wenezueli dyktator nie jest trochę gruby? A kim jest ten gruby mały dyktator tutaj, w Maranhão? „, Powiedział.

Prezydent Bolsonaro stanowczo sprzeciwia się wszelkim koncepcjom powstrzymywania i wielokrotnie opisywał władców, którzy podjęli środki restrykcyjne „dyktatorów”, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, który zabił ponad 440 000 ludzi w Brazylii. Senacka komisja śledcza bada obecnie, jak rząd radzi sobie z kryzysem zdrowotnym, przedstawiając szereg niezbitych zeznań w ciągu pierwszych trzech tygodni przesłuchań.

READ  Waszyngton wzywa Chiny do wymiany informacji o nowej epidemii