Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dobry plan: czas kupić używaną kartę graficzną: to jest powód załamania się cen na pchlim targu!

Ceny kart graficznych w końcu wróciły do ​​normy dzięki nadpodaży, zmniejszonemu popytowi graczy na gotówkę, zawieszeniu taryf, długo oczekiwanemu krachowi rynkowemu i eksploatacji kryptowalut. Teraz możesz znaleźć wiele nowych kart graficznych w MSRP lub w jego pobliżu. Podobnie powyższe warunki ponownie stworzyły rynek używanych kart graficznych w atrakcyjnych cenach.

Jednak z tym stwierdzeniem wiąże się pewne zastrzeżenie, ponieważ popularne rynki używane, takie jak eBay, na pierwszy rzut oka wydają się dość chaotyczne. Wciąż wielu sprzedawców próbuje sprzedawać nowe i używane karty graficzne po wygórowanych cenach. Niektórzy próbują sprzedawać nowe karty, nieświadomi, że warunki rynkowe zasadniczo różnią się od tych z 2021 r. Inni mogli kupić swoje karty od wielkich marek i teraz desperacko chcą zmniejszyć straty.

Spojrzenie na ceny Newegg dla nowych kart graficznych może szybko ustalić linię bazową tego, co powinieneś płacić za konkretny model. Wykorzystaliśmy te dane, aby określić odpowiednie ceny na rynkach używanych kart graficznych, takich jak eBay i Facebook Marketplace. Oczywiście można znaleźć oferty.

wysoka opłacalność wydobycia

Niedawna zmiana cen używanych kart graficznych jest prawdopodobnie spowodowana sprzedażą koparek przez górników, a istnieje wiele reklam, które to wskazują. Rzucając okiem na eBay, znaleźliśmy kilka aukcji, w których wydobywanie wydaje się być głównym celem kart graficznych. Inni sprzedawcy mogli używać swoich kart do podobnych celów, ale nie byli na tyle odważni, by umieszczać w reklamach platformy wydobywcze lub talie kart.

Inni sprzedawcy wydają się sprzedawać karty, które były używane głównie do gier lub produktywności. Biorąc pod uwagę, że następna generacja kart graficznych prawdopodobnie pojawi się za kilka miesięcy, to naturalne, że zobaczymy. Użytkownicy końcowi zazwyczaj sprzedają swoje karty, aby wykorzystać pieniądze na nowy zakup. Inni mogą po prostu wznieść się na wyższy poziom wydajności.

Tak czy inaczej, istnieje kilka potencjalnych ofert, jeśli przefiltrujesz reklamy. Nasze ogólne wnioski są takie, że wiele używanych kart jest obecnie sprzedawanych w sugerowanej cenie detalicznej. Ale są oferty kupna teraz i aukcje znacznie poniżej sugerowanej ceny detalicznej prawie każdego modelu. Jednym z trendów, który zauważyliśmy, jest to, że karty wyższego poziomu tracą na wartości najbardziej. Dotyczy to zwłaszcza Nvidii RTX 3080 12 GB, 3080 Ti i 3090. Możesz także znaleźć przyzwoite oferty na AMD Radeon RX 6800 XT i 6900 XT.

Nvidia GeForce RTX 3080 12GB Dane techniczne Cena 2022 Tanie oferty

Segmentacja cenowa dla wszystkich modeli, w tym niegdyś pożądanych kart FE z serii RTX 30, również uległa załamaniu. Jeśli chcesz kupić kartę FE lub kartę z fabrycznym podkręcaniem i dużym radiatorem, pchli targ jest jednym ze sposobów na zrobienie tego.

Szybkie spojrzenie na ceny używanych kart graficznych

Zebraliśmy aktualne dane dotyczące kilku najpopularniejszych kart graficznych do gier na PC. Wykorzystaliśmy Newegg jako punkt odniesienia i przefiltrowaliśmy aukcje głównie z serwisu eBay, ale sprawdziliśmy także aukcje z USA na Facebook Marketplace i potwierdziliśmy podobne ceny.

Zaczniemy od serii Nvidii RTX 30. Podobnie jak na nowym rynku, RTX 3060 i 3060 Ti nadal oferują wyższą sugerowaną cenę detaliczną. Na szczęście jest to główny wyjątek od zmienności cen. Możesz być w stanie licytować za coś nieco niższego niż sugerowana cena detaliczna, a jest teraz kilka list zakupów w sugerowanej cenie detalicznej lub w jej pobliżu. Na wyższych poziomach wydajności jest po prostu lepsza wartość, więc możesz zainwestować więcej pieniędzy w RTX 3070.

Rtx 3060 Ti Tanie oferty Wyprzedaż w serwisie eBay Nvidia Geforce Zotac Evga Gigabyte Asus

(Źródło obrazu: eBay). Nowe RTX 3060 i 3060 Ti mają odpowiednią cenę, ale jeszcze nie trafiły do ​​sugerowanej ceny detalicznej. Zobacz też: Slime Rancher 2: Premiera jesienią 2022 roku? A co z tymi w Game Passie?.

Istnieje wiele używanych RTX 3070 dostępnych w pobliżu lub nieco powyżej sugerowanej ceny detalicznej 500 USD na eBayu. Jeśli złożysz ofertę, możesz dostać coś bez sugerowanej ceny detalicznej. Ponadto możesz znaleźć ceny poniżej sugerowanej ceny detalicznej na lokalnych rynkach internetowych. Możesz jednak po prostu odebrać nowy model Gigabyte Gaming OC za 599 USD od Newegg.

Jest to prawie taki sam przypadek z RTX 3080, z kilkoma opcjami wymienionymi w cenie 100 USD lub około 699 USD w sugerowanej cenie detalicznej. Jeśli pójdziesz drogą aukcyjną, możesz dostać jeden za jedyne 50 do 100 USD. Ceny na lokalnych rynkach są nieco wyższe lub niższe niż sugerowana cena detaliczna, z czasami dobrymi ofertami.

Karty graficzne Nvidia Amd Rtx 30 Series 3080 3090 Ti Używane Cena

(Źródło obrazu: eBay). Nie jest trudno znaleźć takie okazje.

Sprawy robią się ciekawsze powyżej przedziału cenowego RTX 3080. RTX 3080 12 GB, 3080 Ti i RTX 3090 są teraz sprzedawane znacznie poniżej sugerowanej ceny detalicznej, zarówno używane, jak i nowe. Przykłady, które znaleźliśmy, obejmują RTX 3090 sprzedawany za 1200 USD, RTX 3080 Ti sprzedawany za 899 USD i więcej. Jednak za niewielkie pieniądze można otrzymać nową kartę o podobnej wydajności. Przykładem jest MSI RTX 3080 10 GB, który kosztuje 790 USD.

Jak na AMD, pchli targ zaskakująco rozczarowuje. Znaleźliśmy kilka wyników dla 6700 XT między 420 a 450 USD. Biorąc pod uwagę, że możesz kupić Mecha MSI 6700 XT za 485 USD (tylko 5 USD więcej niż sugerowana cena producenta), jest to prawdopodobnie najlepsza opcja. W przypadku 6800 XT ceny kupna nie są tak wyjątkowe i zaczynają się od 700 USD. Jeśli pójdziesz trasą aukcyjną, cena spadnie tylko o 50 USD.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowego AMD. Dwa szczególnie dobre wyniki sprzedaży odnotowano dla Sapphire Pulse 6600 za 290 USD i MSI Gaming X Trio 6900 XT za 890 USD.

Używane karty graficzne Cena amd radeon wyprzedaż

(Źródło zdjęcia: MSI). Na zdjęciu Radeon RX 6900 XT od MSI.

Nie daj się zwieść

Pamiętaj, aby porównać ryzyko zakupu używanej karty graficznej z nową. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest znalezienie lokalnej aukcji, w której sprzedawca może pokazać, że karta nadal spełnia wymagania. Sprawdź go, aby upewnić się, że nie jest uszkodzony lub zużyty. Jeśli kupujesz online, rozważ zamówienie filmu przedstawiającego, jak to działa, lub przynajmniej sprawdź reputację sprzedawcy.

Na koniec sprawdź, czy możesz uzyskać kopię oryginalnego paragonu lub czy istnieje sposób na zarejestrowanie karty u producenta, gdy już ją masz, aby upewnić się, że oryginalna gwarancja dotyczy Ciebie. Karty graficzne są objęte gwarancją przez co najmniej dwa lata (w przypadku niektórych producentów trzy lata) w przypadku zakupu nowej.

Na koniec upewnij się, że cena używanej karty graficznej, którą rozważasz, jest wystarczająco niższa niż cena nowego modelu. Ceny spadają co tydzień, czasem codziennie.

PC Invasion nie otrzymuje żadnej prowizji za te linki. Wszystkie ceny podane są w dolarach amerykańskich.

READ  Ujawniono cenę, zintegrowana zawartość do pobrania Animal Crossing