Do przerwy „Niebiescy” objęli prowadzenie

46′ – FRA 28-21 SO

Raz dwa, perfekcyjnie wykończone przez Foppę! Ale Hagman nie porzuca swojej prawej flanki.

44′ – FRA 26-20 SO

Nowy rzut karny dla Szwecji w związku z obroną w obszarze Flips. Mellegard oszukuje Glausera w górnym rogu.

43′ – FRA 26-19 SW

Liczbową przewagę doskonale radzą sobie The Blues, którzy utrzymują 7 bramek w przewadze.

42′ – FRA 26-18 SW

Dwie minuty dla Horacka, winnego dużego błędu. Natychmiastowa kara po rzucie z 7 metrów od Hagmana? Laura Glauser mówi nie!

40′ – FRA 26-18 SUE

Strzał Tamary Horacek przygwoździł Bundesen do klatki.

39′ – FRA 25-17 SO

Parada Bundesen przed Kannur! Jednak utrata szwedzkiego posiadania piłki pozwala Foppie spokojnie przejść do kontrataku.

39′ – FRA 24-17 SO

Przerwa w grze wyznaczona przez Oliviera Krumbolza.

38′ – FRA 24-16 SW

Nie możemy zbyt szybko pogrzebać The Blues, a Fuba zdobywa bramkę z kontrataku, ponownie zwiększając przewagę do +8.

37′ – FRA 23-16 SW

5/5 dla Horacka tego wieczoru! Zaskakuje Bundesena z odległości 7 metrów.

35′ – FRA 21-16 SW

Bondsen realizuje swoje cele i od czasu powrotu z szatni wykonał już dwie interwencje.

35′ – FRA 21-15 SUE

Drugą połowę Szwecja rozpoczęła mocno, prowadzona przez Carlssona. Ale Horacek odpowiada z kolei.

34′ – FRA 20-14 SW

Carlson powoduje faul Bluesa, karany przez Hagmana z 7 metrów. Kontynuujesz trening na 100%.

32′ – FRA 20-12 SW

Herning ponownie zaczął dobrze, a Nze Minko odpowiedział na szwedzkie ataki.

30′ – FRA 19-11 SW

Świetna interwencja Bundsena w ostatnich sekundach strzału Coralie LaSource! Jednak pod koniec pierwszej połowy The Blues prowadzili ośmioma bramkami. Prowadzona przez Phillipsa (3 gole), skuteczność pod bramką na poziomie 73%, żelazną obronę i ognistą Laurę Glauser Francja dławiła Szwecję od początku meczu przeciwko Skandynawom i Bloomowi, który dziś wieczorem ma 4/4 wyniku.

29′ – FRA 19-10 SW

Kolejne błędy na billboardach w Herning…

Przewaga liczebna doskonale negocjuje z Francją i utrzymuje dziewięciobramkową różnicę! Nze Minko ratuje dwóch Szwedów i trafia w słupek.

READ  Basel: Ron, naprawdę efekt Beckera?

28′ – FRA 18-9 SW

Aksner jest między nogami Glausera, ale The Blues szybko wchodzą w interakcję i dzięki Zadiemu trafia do pustej bramki

26′ – FRA 16-8 SW

Dwie minuty do Lagerquista za ochoczą pracę nóg. Foppa dodaje lob!

25′ – FRA 15-8 SUE

Strzał Kanora trafia w poprzeczkę!

24′ – FRA 15-8 SUE

Dobra sekwencja w ataku dla The Blues. Zadie wprowadza Phillipsa do środka.

22′ – FRA 14-7 SO

Ożywienie Szwecji spowolniła Lucie Granier, która zapewniła Francji siedmiobramkowe prowadzenie.

21′ – FRA 13-6 SO

Czas na Szwedów, którzy pokonali Blues 3:0. Termin, o który prosił Olivier Krumbolz, aby zatamować krwawienie. „Staliśmy się Leninem” – narzeka trener.

20′ – FRA 13-5 SUE

Lundstrom zdobywa bramkę po stracie trójkolorowego zawodnika.

19′ – FRA 13-4 SO

Hagman trafia w górny róg dla Sakho po rzucie z 7 metrów.

18′ – FRA 13-3 SO

Strzał Orlana Kanora z 9 metrów w bramkę! Francuska drużyna doskonale radzi sobie ze swoją przewagą liczebną

16′ – FRA 11-3 SW

Rzut Horacka z 7 metrów. 1/2 za bluesa w praktyce. I dwie minuty dla Lindqvista.

15′ – FRA 10-3 SO

Bloom znajduje miejsce we francuskiej obronie i ostatecznie zdobywa bramkę.

13′ – FRA 10-2 SO

Laura Glauser wykonała już sześć interwencji, a skuteczność ataku The Blues wynosi 71%. Toplanc zdobywa dziesiątego niebieskiego gola i drugą przerwę na żądanie dla Szwecji w 12 minut!

11′ – od 8-2 niedz

Zespół Niebieskich wykorzystał okazję do wyrównania dzięki Laurze Phillips!

10′ – FRA 6-2 SO

Upuszczona piłka od Chloe Valentini na lewym skrzydle!

9′ – Fra 5-2 Su

Rzut 7-metrowy dla Toblanc, ale cóż za interwencja Bundesena! Skrzydłowy próbuje mocno podnieść piłkę, ale jest ona za krótka.

Lewe ramię Coupanga nagina niebieską obronę.

READ  Ambitniejszy niż kiedykolwiek w C1 Luis Enrique po raz kolejny wypowiedział mocne słowa na temat Mbappe

7′ – Fra 5-1 Niedz

Wysiłek Robertsa chybił celu, zupełnie inaczej niż Horacek, który posłał minę w górny róg. Pierwszy szwedzki termin.

6′ – Fra 3-1 Niedz

Szwedzki rzut z 7 metrów, Hagman oszukuje Sakho między nogami i zdobywa pierwszego szwedzkiego gola.

5′ – Fra 3-0 Niedz

Po tych ostatnich meczach Glauser był w świetnej formie jako starter. Obrona francuska jest obecna, a Laura Phillips ostrzega.

4′ – Francja 3:0 Niedz

Dobra obrona „The Blues”, a Glauser ponownie broni. Toplanc zdobywa bramkę po odbiciu! Rozpoczyna się kanonada dla Francuzów.

3′ – Francja 2:0 Niedz

Pierwsza porażka Szwecji i pierwsza interwencja Glausera. Horacek zdobywa bramkę w kontrataku, a Vuba nie trafia na 3:0.

2′ – Francja 1:0 Niedz

Otwieracz Fuba, Zadi dobrze go zaserwował!

1′ – po 0-0 pon

Przejdźmy do drugiego półfinału! Pierwszy atak Francuzów i Polita Fopa. Reprezentacja Francji zagra w kolorze białym, a Szwecja w kolorze żółtym.

Szwecja jest pięknym wspomnieniem bluesa

Reprezentacja Francji zwyciężyła w półfinale Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021, przegrywając ze Szwecją 29:27. Nadchodzący? Złoty medal na szyi dla Estelle Nze Minko i jej kolegów z drużyny.

Francja nigdy nie przegrała w półfinale mistrzostw świata

Wyniki dla Niebieskich są proste: 6 półfinałów = 6 kwalifikacji

Francja i Szwecja, niepokonany pojedynek

Obie drużyny jako jedyne nie przegrały meczu podczas tegorocznego Pucharu Świata.

Herning Room, Złe wspomnienie bluesa

Ostatni raz zawodnicy Oliviera Krumbolza pojawili się na tej sali na 15 000 miejsc podczas finału Euro 2020, w atmosferze koronaawirusa i za zamkniętymi drzwiami, przegrywając z Norwegią (22-20).

Wyjściowy skład reprezentacji Francji

Formuła pozbawiona niespodzianek.

Laura Glauser / Estelle Nze Minco / Pauleta Fuba / Chloe Valentini / Alicia Toblanc / Grace Zadie / Laura Phillips

W drugim półfinale Norwegia daje z siebie wszystko!

Po 59 minutach przewagi (14-9 w pierwszej połowie) Norwegowie nie wiadomo skąd wywalczyli dogrywkę, a o zwycięstwie zadecydował strzał Rystada na sekundę przed końcem! Piętnasty gol norweskiej gwiazdy w meczu półfinałowym, który Norwegia wygrała 29:28.

Nie było to łatwe dla Duńczyków, którzy przegrali już z Norwegami w finale Euro 2022 (27-25) i wywalczyli wyrównującego gola po rzucie karnym wykonanym na 4 sekundy przed końcem zawodniczki Metz Christiny Jorgensen (23-23). .

READ  Benzema może odejść od OL w zaskakującym miejscu

Senset i Ondono na trybunach półfinału

Podobnie jak w przypadku większości poprzednich meczów na trybunach zasiądą Camille Senset i Oriani Ondono. Zatem pięciu zawodników, którzy w czwartek zachorowali, figuruje na protokołach meczowych i ma na sobie stroje.

F.

W stronę kompletu dla bluesa

Utrzymując w szkoleniu pięciu zawodników, w tym dyrektorów Nze Mincu i Phillipsa, francuska drużyna piłki ręcznej powinna móc polegać na swojej dużej sile, aby w piątkowy wieczór zmierzyć się ze Szwecją. Na dzisiejszym porannym treningu obecni byli wszyscy zawodnicy. Według wewnętrznego źródła sytuacja nawet się poprawia.

Przypominamy, że kapitan Estelle Nze Minko, z lewej Laura Phillips, z prawej Boquetet, Nokande i Valentini nie wzięli udziału we wczorajszej sesji i zadowolili się zaledwie 20 minutami jazdy na rowerze, z wyjątkiem Nokande, który pozostał na ławce rezerwowych. Od środowego przybycia do Danii gracze skarżyli się na ból brzucha, gorączkę i kaszel. Personel uważnie monitoruje rozwój sytuacji zdrowotnej, aby do ostatniej chwili wiedzieć, czy zawodnicy są w dobrej formie, czy nie.

Arnauda Valadona

Witam wszystkich na tej transmisji na żywo

Szwecja może być jedyną drużyną, która traci mniej niż 20 goli na mecz, ale The Blues rozpoczęli z pewnością siebie przed piątkowym półfinałem Mistrzostw Świata w Herning. „Szwecja ma bardzo dobrą obronę i bardzo mocne sektory i naszym zadaniem jest ich unikać i atakować w tych obszarach boiska, gdzie są być może nieco słabiej uzbrojeni” – powiedział w czwartek Olivier Krumbolz.

Francuscy mistrzowie olimpijscy wciąż mają w gardle porażkę w półfinale Euro 2022 (28-20).

„To będzie bardzo napięty mecz i zostanie rozegrany w ostatniej chwili” – ostrzegła pomocniczka Grace Zadi.

Mecz odbędzie się na kanałach TFX i BeIN Sports 1. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00 i oczywiście na kanale RMC z naszym specjalnym korespondentem oraz na stronie internetowej i aplikacji RMC Sport.