Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Do Polski trafiło do 150 kanadyjskich żołnierzy

Kanada wyśle ​​do Polski od 100 do 150 żołnierzy, aby pomogli w przyjmowaniu ukraińskich uchodźców, z których ponad 2,5 miliona przekroczyło granicę między obydwoma krajami od początku rosyjskiej inwazji.

To najważniejszy element naszego wdrożenia w Polsce. Minister obrony Anita Anand powiedziała, że ​​nasi ludzie zapewnią ogólne wsparcie, usługi duchowe i ograniczoną opiekę medyczną, które zapewniają ukraińskojęzyczni członkowie sił zbrojnych.

Pani Anand ogłosiła ogłoszenie na stronie internetowej bazy Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych w Trenton w czwartek rano.

Pozostały personel wojskowy będzie miał za zadanie wspomagać prowadzoną przez Polskę akcję humanitarną w celu „koordynowania” tych działań i zapewnienia ich skuteczności.

Kolejnym elementem kanadyjskiej jednostki jest pomoc kanadyjskiemu Departamentowi Imigracji w działaniu jako łącznik z Polskimi Siłami Zbrojnymi w celu ułatwienia przeprawy ukraińskich uchodźców do Kanady.

Większość wysłanego personelu będzie pochodzić z baz w Edmonton w Trenton i Kingston w Ontario.

Minister Anand dodał: „Ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby Kanada pozostała zaangażowana z naszymi sojusznikami i partnerami”.

Odnosi się to do 500 milionów dolarów obiecanych na pomoc wojskową dla Ukrainy w budżecie na 2022 rok.

Anita Anand zauważyła, że ​​kwotę tę można podzielić na trzy kategorie: pierwsza to sprzęt zaczerpnięty z arsenału Kanadyjskich Sił Zbrojnych (CAF), druga to zakup broni od prywatnych firm, a trzecia to „działalność” i „ działania” podjęte z sojusznikami.

W budżecie federalnym na 2022 r. obiecano również do 1,5 miliarda dolarów na nową pomoc humanitarną.

READ  Jerome Segal (PA): „Zwierzęta również powinny mieć prawa”