Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Do kwalifikacji zakwalifikowała się także Polska, ostatni zawodnik Francji w grupie D, a także Ukraina i Gruzja

Do kwalifikacji zakwalifikowała się także Polska, ostatni zawodnik Francji w grupie D, a także Ukraina i Gruzja

Reprezentacja Francji wreszcie zna tożsamość ostatecznego przeciwnika, z którym zmierzy się w grupie D podczas fazy grupowej Mistrzostw Europy 2024, które odbędą się w Niemczech od 14 czerwca do 14 lipca. Oprócz Holandii i Austrii, Bluesowi zmierzą się z Polską, która we wtorek 26 marca pokonała Walię w finale.

Koledzy Roberta Lewandowskiego pokonali Welsh Dragons po emocjonujących rzutach karnych (0:0, 5:4). Polski bramkarz Wojciech Szczęsny obronił przed Davidem Jamesem i dał Polakom zwycięstwo po meczu, który nie był decydujący do końca. Ten finał pogrążył ciszę na stadionie Cardiff City, na którym rozgrywany był mecz.

Tym samym Francja znajdzie drużynę, która wyeliminowała ją w 1/8 finału Pucharu Świata w grudniu 2022 roku (3-1). Tą kwalifikacją Polska potwierdza piąty z rzędu udział w mistrzostwach Europy.

Przeczytaj także: Euro 2024: The Blues w trakcie losowania dziedziczą niedrogą grupę

Ukraina po zwycięstwie nad Islandią (2:1) znajdzie się także w piątej grupie Belgii. 24 lutego 2022 roku Zubairna po raz pierwszy od wkroczenia Rosji na jej terytorium wystartuje w międzynarodowych zawodach. Trener Siergiej Rebrow spodziewał się obecności swojej drużyny „Radość narodu ukraińskiego” Z kwalifikacjami. Jego zawodnikom udało się to osiągnąć po zakończeniu wieczoru pełnego emocji. „Dzięki chłopakiPrezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zareagował w piśmie opublikowanym w X. Udowodniliście to po raz kolejny: kiedy Ukraińcy napotykają trudności, nie poddają się, nadal walczą i bez przerwy zwyciężają. »

Georgia Sagnol świętuje historyczne kwalifikacje

Podobnie jak miało to miejsce w półfinale tych kwalifikacji z Bośnią (2:1), tak i w drugiej połowie Ukraina odwróciła sytuację w meczu z Islandią. Po stracie bramki Alberta Gudmundssona (30), Ukraińcy zwyciężyli dzięki dwóm znakomitym osiągnięciom Wiktora Cygankowa (54) i Mychajło Modricia (84). Gracze Zbyrny mogli świętować te kwalifikacje na Stadionie Wrocław, polskim mieście, w którym znajduje się duża część społeczności ukraińskiej, która uciekła z kraju po rozpoczęciu wojny.

READ  Tyson Fury o włos pokonał Francisa Ngannou
Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów OM-Szachtar Donieck: „Ukraiński futbol potrzebuje czegoś więcej niż tylko słów wsparcia”

W Tbilisi szaleństwo zawładnęło stadionem Borysa-Bajszadze wraz z ostatnim gwizdkiem meczu pomiędzy Gruzją a Grecją, zanim rozprzestrzeniło się na ulice stolicy. I nie bez powodu: naród kaukaski po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikował się do poważnych międzynarodowych zawodów, pokonując Greków (0-0, 4-2 tab). Bohaterem rzutów karnych był bramkarz Giorgi Mamardashvili, który blokował próby Anastasiosa Bakasetasa i Giorgosa Giorgosa Giakoumakisa.

Trener Gruzji od trzech lat Willy Sagnol zostanie pierwszym francuskim trenerem, który wystąpi w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej z reprezentacją obcego kraju. Były reprezentant Francji ma teraz kilka miesięcy na przygotowanie składu, który w zawodach będzie pełnił rolę Toma Kciuka. Gruzini w grupie F zmierzą się z Portugalią, Czechami i Turcją.

Wykorzystaj tę zawartość ponownie