Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Thomas Pesquet odbywa dwa spacery kosmiczne?

Francuski astronauta Thomas Pesquet podczas swojego drugiego spaceru kosmicznego 24 marca 2017 r. – Biuletyn / NASA / AFP

  • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, na której od 23 kwietnia przebywa Thomas Pesquet, zostanie wyposażona w panele słoneczne.
  • I to francuski astronauta złapał go, aby go zainstalować, wraz z Amerykaninem Shane Kimbrae. Wyjazdy zaplanowano na środę i 20 czerwca, a każdy z nich powinien trwać 6.30 godziny.
  • Zadanie jest ważne. Te dwa panele pozwolą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na wykorzystanie 20-30% dodatkowej energii i przetrwają do 2030 roku.

Tomasz Bisket Będziesz mógł na kilka chwil uciec z 388 m3 powierzchni mieszkalnej
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) w którym przebywa od 23 kwietnia. Nie raz, ale dwa razy. Ponieważ Międzynarodowa Stacja Kosmiczna skorzysta z dwóch nowych paneli słonecznych. Jest francuskim astronautą b
Amerykański Shane Kimbrough, Kto to zainstaluje?

Dwa zjazdy po ok. 6,30 godz.

Duet wykona dwa spacery kosmiczne, środę i niedzielę, na potrzeby operacji. „Każdy z nich powinien trwać około 6,30 godziny” – wyjaśnia NASA. W komunikacie prasowym.

Zadanie jest ważne. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna krąży wokół Ziemi na wysokości od 330 do 420 kilometrów i w dużym stopniu opiera się na ośmiu panelach słonecznych, aby zapewnić dostawy energii elektrycznej. Całkowita powierzchnia 2.500 m², jest naprawdę duża, ma tylko 160 kilowatów mocy, która jest podłączona do orbity, nie ma miejsca na energię elektryczną i baterie stacji, które są używane na słońcu .

Zwiększenie zdolności wytwarzania energii słonecznej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Te osiem paneli działa dobrze. „Ale zaczynają wykazywać oznaki pogorszenia, zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ zostały zaprojektowane przez piętnaście lat” – powiedziała NASA. Wiele z nich osiągnęło ten wiek, a nawet znacznie przekroczyło „pierwszą parę paneli słonecznych zainstalowanych w grudniu 2000 roku”, jak podaje amerykańska agencja kosmiczna.

Dwie nowe deski, które zostaną zainstalowane – dostarczone przez Boeinga i które mają specjalną przenośność – zostały przetransportowane na Międzynarodową Stację Kosmiczną 5 czerwca przez Ładowanie smoka z kosmosu X. Po rozłożeniu ma sześć metrów szerokości i 19 metrów długości. Thomas Pesquet i Shane Kimbrough otrzymali zlecenie zainstalowania ich przed sześcioma z ośmiu istniejących paneli słonecznych. Z miłą wartością dodaną oczekiwaną w kluczu, ponieważ zdolność produkcyjna Międzynarodowej Stacji Kosmicznej powinna skorzystać z 20-30% dodatkowej mocy i wzrosnąć z maksymalnej zdolności produkcyjnej 160 kilowatów do 215. Dzięki tym dwóm nowym panelom, stacja kosmiczna skorzysta również z gwarancji dostępu do energii do 2030 roku.

Trzecia i czwarta wycieczka w Espace dla Bisket

W tej misji Thomas Bisquet przetestuje swój trzeci i czwarty spacer kosmiczny. Pierwsze dwie operacje wykonał podczas swojej pierwszej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, między listopadem 2016 a czerwcem 2017, już z Shane Kimbrough, który ma już sześć lotów poza pojazdem przez całą dobę.

Te dwie nowe misje robią dobrą passę dla już kompletnej biografii Thomasa Bisqueta, który również zabierze Dowodzenie Międzynarodową Stacją Kosmiczną pod koniec jej misji. Pierwszy dla francuskiego astronauty.975

Zaangażowany

READ  Nauka o sadzeniu - czasoprzestrzeń -