Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Stany Zjednoczone wstrzymały testy rakiet antysatelitarnych?

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Podnoszenie kawałka gruzu, aby wydostać się z kłopotów
W tej konfiguracji satelita ClearSpace wykorzystuje klips. Ale w zależności od szczątków możliwe będą inne sposoby schwytania.

Wciąż pamiętamy strzelaninę dokonaną przez armię rosyjską w listopadzie ubiegłego roku. Ku zaskoczeniu wszystkich, w rosnącym strachu przed inwazją na Ukrainę Rosja wystrzeliła pocisk Asat A-235 Nudol na byłego sowieckiego satelitę Kosmos 1408. Szok jednocześnie generuje 1500 niebezpiecznych kosmicznych śmieci Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (który wybitnie gospodarze) astronauci… Rosjanie) i Chińska stacja kosmiczna.

światowy trend

Rosyjska strzelanina Asata wybuchła gniew NASA, Pentagon, Biały Dom iEuropejska Agencja KosmicznaKilka zachodnich władz potępiło tę inicjatywę. Ale to nie pierwszy test antysatelitarny. Ostatnia data to marzec 2019 r., wykonane przez indyjską obronę Pierwszy tego typu w kraju. Wyprodukuj tysiące kosmiczne śmieci Niektórzy nadal wędrują na niskiej orbicie, chociaż władze zapewniły, że nie pozostaną dłużej niż kilka miesięcy.

Ujęcie antysatelitarne, które zrobiło największe wrażenie to w Chinach w 2007 r.. sprawdziłem Znacznie wyższy niż inne, ponad 800 km (dwukrotna wysokość Międzynarodowej Stacji Kosmicznej). W rezultacie wygenerowane szczątki miały znacznie mniejszy kontakt z rzadszymi cząsteczkami niż egzosfera Ziemi i były mniej skłonne do ponownego spalenia się w naszym regionie. Atmosfera. Do dziś wiele pozostało.

Jeśli Stany Zjednoczone są pierwsze zatrzymać ich program Testując strzały antysatelitarne, wykonała je jednak jako pierwsza. Oni też zrobili najwięcej! Jednak ostatni test odbył się w 2008 roku, a większość pozostałych miała miejsce w ubiegłym stuleciu. Tak więc Stany Zjednoczone nadal mają ofensywne siły antysatelitarne, po prostu postanowiły przerwać testy. dlaczego ? Odpowiedź w skrócie: Wiele wraków dzisiaj.

Coraz bardziej uciążliwe zanieczyszczenie przestrzeni

Nie tylko rosyjskie strzelaniny w listopadzie rozzłościły władze. Wszyscy operatorzy satelitarni na świecie jednogłośnie potępili nieodpowiedzialność Rosjan. Różnica w porównaniu z ostatnim testem w USA w 2008 roku polega na tym, że liczba tych operatorów podwoiła się, zwłaszcza w USA, a liczba satelitów umieszczanych na orbicie rocznie wzrosła z kilkuset na początku 2010 roku do prawie dwóch tysięcy obecnie. Zwłaszcza wraz z przybyciem Konstelacja Starlink od SpaceX. A to nic w porównaniu z nieuchronnym przybyciem, jutro, innych masywnych ciał satelitów komunikacyjnych (OneWebI Amazonkaitp.).

READ  Niedobór cynku i selenu.. Czy przy niedoborach żywieniowych preferowane są ciężkie formy?

Ten ruch uliczny jest nie tylko trudny do śledzenia, ale dodanie szczątków z materiału Asat nie pomaga. Z ziemi mnożą się obserwatoria, które śledzą ruch z dołu, ale coraz więcej operatorów zwraca się do nowych firm, które oferują śledzenie ich z góry… z własnymi Konstelacja Satelity!

Satelity są nie tylko narażone na zwiększone ryzyko ze strony innych, ale operatorzy są zobowiązani do monitorowania zagrożeń związanych z gruzami przez 24 godziny na dobę. Gdy zagrożenie jest zbyt duże, operatorzy muszą wykonywać manewry wymijające, które zużywają paliwo, a tym samym skracają żywotność satelity. Gdy na stacji kosmicznej ciąży zagrożenie, astronauci muszą zwrócić się do swoich statków i czekać, gotowi do odlotu w razie niebezpieczeństwa. Wszystko to kosztuje ich coraz więcej czasu, który jest już bardzo cenny w ich misji.

Innym problemem jest to, że szczątki zajmują orbity, które można wykorzystać. Wszystkie te niezamieszkane tereny nabierają coraz większego znaczenia na coraz mniejszej przestrzeni i przynoszą coraz więcejStolica. Dlatego zatrzymanie testów antysatelitarnych jest użytecznym i bardziej niż oczekiwano środkiem. Trzeba go jeszcze śledzić.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?