Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego mężczyźni jeżdżą bardziej niebezpiecznie niż kobiety?

Dlaczego mężczyźni jeżdżą bardziej niebezpiecznie niż kobiety?

Opublikowano w sobotę 29 maja 2021 r. O godzinie 7:00

Według badacza Florenta Farretta, który specjalizuje się w związkach między sprawcami a strukturami społecznymi, dzieci są zachęcane od dzieciństwa do „ryzykownego zachowania”.

„Kobieta za kierownicą, martwa na zakręcie.” Nie było więcej złego wyrażenia.

Chociaż równouprawnienie płci było w centrum problemów w ostatnich latach, wykroczenia drogowe, Kto w tym tygodniu obchodził swoje setne urodziny, Pozostaje sektorem w dużej mierze zdominowanym przez mężczyzn, szczególnie w przypadku nadmiernej liczby wypadków śmiertelnych. Na całym świecie prawie trzy razy więcej mężczyzn umiera na drogach niż kobiet, Właściwie potwierdzaAgencja prasowa France Badacz Florent Farrett z Katolickiego Uniwersytetu w Lille.

Dla badacza, specjalizującego się w związkach sprawców z konstrukcjami społecznymi, wszystko wraca do dzieciństwa i edukacji. „Ryzykowne zachowanie mężczyzn można wytłumaczyć kluczową rolą edukacji rodziców i socjalizacji zagrożonej, która jest inna w przypadku dziewcząt i chłopców. Jeśli chodzi o to drugie, zachęcamy do ryzykownych zachowań. ”, On tłumaczy.

Męski model, który kocha niebezpieczeństwo i który jest również przekazywany za pośrednictwem mediów, takich jak telewizja, kino czy serial, definiuje specjalistę. „Na przykład w serii filmów Szybcy i wściekli przedstawiamy męskich bohaterów, umięśnionych i męskich, a publiczność potrafi połączyć te postacie z podejmowaniem ryzyka za kierownicą” – zauważa Florent Farrett. Wręcz przeciwnie, dodaje: „szacunek dla władzy i roztropność to cechy, które wskazują na większą kobiecość”.

Zachowanie płciowe jest czymś więcej niż tylko biologicznym

Ale uważaj, to nie znaczy, że kobieta nie może być niebezpieczna za kierownicą. W rzeczywistości jest to wyraz seksu, a nie biologiczny. Należy dokonać rozróżnienia między tym, co jest związane z płcią biologiczną, a społeczną konstrukcją męskości lub kobiecości. Możemy przewidzieć ryzykowne zachowania na drodze, niezależnie od płci biologicznej jednostki, na podstawie ich ekspresji płci: męskiej lub żeńskiej., Zapewnij, że jestem ekspertem.

READ  Nowe badanie naukowe: Hydroksychlorochina przeciwko Covid-19 jest odpowiedzialna za „co najmniej 17 tysięcy zgonów”

Męskość jest wyraźnie związana z osiągnięciami sukcesu społecznego i dominacji i są znakami związanymi z najwyższymi klasami społecznymi. W rzeczywistości, W szczególności badania pokazują, że w uprzywilejowanych klasach społecznych kobiety-kierowcy wyglądają i zachowują się podobnie jak mężczyźni. „Fakt, że kobiety mają dostęp do tej klasy, może przybliżyć je do nieodłącznych cech i zachowań męskości” – mówi Florent Farrett. „Odnajdujemy to w badaniach innych ryzykownych zachowań, innych niż prowadzenie pojazdu”.

Komunikaty o banach niekoniecznie są dostosowywane

Badaczka krytykuje również kampanie profilaktyczne, z których wiele polega na zabawie opartej na strachu. „Korzystamy z lęku przed śmiercią, kontuzją lub utratą ukochanej osoby, ale nie zawsze jest to skuteczne: opinia publiczna może rozwinąć mechanizmy obronne, które prowadzą do odrzucenia i zaprzeczenia przekazowi oraz zmniejszają wpływ ryzykownych zachowań” – powiedział . .

„Korzystanie z wezwania do strachu wymaga wyjaśnienia ludziom, że mogą zmienić swoje zachowanie, co w psychologii nazywa się poczuciem własnej skuteczności. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie wiadomości skierowanych zarówno do ogólnej populacji, jak i do bardziej szczegółowych odbiorców na drodze do ofiar, bez piętnowania młodych ludzi ”- mówi Florent Farrett.