Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego bycie w związku jest gwarancją dobrego zdrowia

Para będzie skutecznym środkiem paliatywnym. Ivanko Brenjakovic/Ivanko 80 — stock.adobe.com

Ankieta – Razem jest nam lepiej! Liczne badania wskazują na korzystne działanie, ale tylko pod warunkiem, że para żyje w zgodzie…

W jedności siła! Przez prawie pięćdziesiąt lat naukowcy, lekarze, psycholodzy i neuronaukowcy potwierdzali, że życie w małżeństwie jest dobre dla zdrowia, zarówno fizjologicznego, jak i psychicznego. Potwierdza to 32-letnia Maggie, która ma skłonność do napadów padaczkowych: „Kiedy jestem zakochany, mój żołądek się uspokaja! Ale kiedy przechodzę okresy celibatpuchnąć! Szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać, aż znajdę swoją bratnią duszę… dlatego też.»

Żyjący razem eliksir dobrego zdrowia? W każdym razie zakochane serca mają się coraz lepiej. Badanie zaprezentowane na dorocznym spotkaniu American College of Cardiology przez naukowców z New York University na podstawie danych zebranych od 3,5 miliona osób dowiodło, że połączony Zmniejsz ryzyko chorób układu krążenia o 5%. U tych, którzy dzielą swoje życie, widać spadek ciśnienia krwi, a także poprawę krążenia krwi.

Jak to wyjaśnić? Ta korzyść zdrowotna będzie wynikać z uwolnienia…

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Pozostało Ci 91% do odkrycia.

Chcesz przeczytać więcej?

Natychmiast odblokuj wszystkie przedmioty. bez zobowiązań.

Już subskrybowane? zalogować się

READ  Podczas swojej podróży w kosmos miliarder Richard Branson był już bliski katastrofy - West-France Evening Edition