Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Apple podniósł ceny iPhone’a we Francji?

Dlaczego Apple podniósł ceny iPhone’a we Francji?

Apple to tylko żart z nas. Cóż prawie. Gigant z Cupertino dyskretnie podniósł ceny wszystkich swoich iPhone’ów we Francji. Kilka centów, oczywiście, ale wystarczająco, abyśmy unieśli brwi.

Zacznijmy od liczb, trzymaj się ich, to tobą wstrząśnie. Cena iPhone’a SE wzrosła z 529 euro do 532,95 euro, co stanowi niesamowity wzrost o… 0,75%. iPhone 15 kosztuje 1,95 euro, wahając się od 969 do 970,95 euro. Nie oszczędzono nawet iPhone’a 15 Pro, który również wzrósł o 1,95 euro. Zgodzicie się, że daleko nam do napadu stulecia.

Jeśli lubisz okrągłe ceny… śmiało

Ale w takim razie skąd ten wzrost? Czy Apple czeka trudny koniec tego miesiąca? Nieprawdziwy. Powód będzie powiązany z Ustawa AGEC (Przeciwodpadowa gospodarka o obiegu zamkniętym)Co nakłada nowy wkład na producentów smartfonów. Od 1 lipca składka ta wzrosła z 0,02 euro do 1,67 euro bez podatków. Dlatego Apple przerzuci ten wzrost na swoje ceny.

Sekret przybliżenia

Jednak matematyczni maniacy z Was z pewnością zauważyli, że 1,67 euro bez podatku nie jest równoznaczne z 3,95 euro z podatkiem. Czy zatem Apple ma problem z kalkulatorem? A może jest to ukryty sposób zaokrąglania cen przy kwestionowaniu prawa AGEC?

Ta różnica, niezależnie od tego, jak mała, rodzi pytania. Czy marka mogła zaabsorbować ten wzrost bez przenoszenia go na konsumenta? A może to strategia powolnego przyzwyczajania klientów do coraz wyższych cen?

Wzrost ten możemy postrzegać jako gest ekologiczny ze strony Apple. po wszystkim, Ustawa AGEC ma na celu zachęcanie do naprawy i recyklingu urządzeń elektronicznych. Ale czy nie jest trochę łatwiej osłodzić cnoty środowiskowe, aby uzasadnić podwyżki cen, niezależnie od tego, jak małe?

Tym bardziej, że podwyżka ta dotyczy wyłącznie iPhone’ów. Nie ma to wpływu na inne produkty Apple, takie jak komputery Mac i iPady. Dziwny wybór, jeśli celem jest przyczynienie się do wysiłków na rzecz ochrony środowiska.

READ  Xbox Game Pass: 5 gier korzysta z usługi | Xbox One

To także okazja, aby przypomnieć sobie, że ceny iPhone’ów we Francji już należą do najwyższych w Europie. Ten nowy wzrost, nawet jeśli niewielki, tylko pogłębia tę różnicę.


Chcesz znaleźć najlepsze artykuły dotyczące Frandroid w Google News? Możesz śledzić Frandroid w Wiadomościach Google Jednym kliknięciem.