Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dla przywódcy ruchu palestyńskiego wynik rozmów o rozejmie jest niepewny ze względu na okupację Rafah przez Izrael

Dla przywódcy ruchu palestyńskiego wynik rozmów o rozejmie jest niepewny ze względu na okupację Rafah przez Izrael

Władze palestyńskie podały, że w wyniku ostrzału armii izraelskiej na północnym Zachodnim Brzegu zginęły trzy osoby

Władze palestyńskie ogłosiły w czwartek o świcie, że w wyniku ostrzału armii izraelskiej na północnym okupowanym Zachodnim Brzegu zginęły trzy osoby. „Trzech męczenników zginęło od kul sił okupacyjnych w Tulkarm”Powiadomiono Ministerstwo Zdrowia. Według tego samego źródła, cała trójka ma około dwudziestu lat.

Według palestyńskiej agencji informacyjnej Wafa trzej młodzi Palestyńczycy zginęli podczas nalotu armii izraelskiej, w wyniku którego kilku zostało rannych.

Na Zachodnim Brzegu od dwóch lat doszło do wybuchów przemocy, które zaostrzyły się po śmiercionośnym ataku przeprowadzonym przez Hamas 7 października ze Strefy Gazy.

4 maja w pobliżu Tulkarm armia izraelska twierdziła, że ​​zabiła pięciu Palestyńczyków po dwunastogodzinnym oblężeniu wioski, podczas którego izraelski żołnierz został ranny. Brygady Izz al-Din al-Kassam, zbrojne skrzydło ruchu Hamasu, ogłosiły zabicie trzech bojowników, w tym jej dowódcę w Tulkarm.

Dodając te trzy dodatkowe ofiary śmiertelne, od tego czasu co najmniej 502 Palestyńczyków zostało zabitych przez siły izraelskie lub osadników na okupowanym Zachodnim Brzegu. W tym samym okresie co najmniej dwadzieścia osób zostało zabitych po stronie izraelskiej przez Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu i w Izraelu.

READ  W Wenezueli miażdżące zwycięstwo Chavismo jest splamione stanowczym wstrzymywaniem się