Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dla Ludovic de Saint-Sernin sukces zależy od pary spodni

Dla Ludovic de Saint-Sernin sukces zależy od pary spodni


DoUdovic de Saint-Cernin jest przebiegły jak Ulisses. Ale jest szybszy od bohatera Homera: osiągnięcie celu nie zajęło mu dziesięciu lat. Jego nazwisko prawdopodobnie już kojarzy się z nazwiskami wyższych urzędników państwowych i to nie tylko dlatego, że rymuje się z nazwiskami wyższych urzędników państwowych. Ale w przedsionkach władzy, w skórze Maroka, młody Ludovic de Saint-Sernin zawsze wolał gładką skórę i ciepło wybiegów, które pocierał od 2017 roku.

Miłośnicy mody będą pamiętać jego pierwszy pokaz, który odbył się w czerwcu 2019 r. na tarasach Centrum Pompidou, w upale, jako pierwszy niezwykle gorący występ, obejmujący śmiałe, jeśli nie pierwsze, śmiałe przejście modelki ubranej we wszystko i we wszystkie drobiazg w ręczniku frotte – zanim podjął się Balenciagi tej antyfony…

Jak duży

Od tego czasu dla tego mężczyzny przychodziły pierwsze sukcesy za pierwszymi, który szybko zdał sobie sprawę, że w wyrafinowanym świecie mody wiele zależy od nastawienia: zawsze zachowywał się tak, jakby miał środki wielkich nazwisk w modzie. Luksus – wystarczy odwiedzić jej stronę internetową, która rozciąga się na wszystkie wszechświaty, od akcesoriów po odzież gotową do noszenia. Po drodze porusza się w epoce i płynności gatunków, tworząc własną estetykę, w tym nitowane skórzane spodnie, które ekscytują społeczność jego obserwujących — ponad 336 000 subskrybentów na Instagramie.

Podbój Zachodu

W pogoni za sławą musimy zrozumieć, że wybrał Nowy Jork na prezentację swojej kolekcji zimowej 2024. W wojnie stolic mody Amerykańska Rada Projektantów Mody w Ameryce (CFDA) – odpowiednik naszej Federacji Haute Couture – została jasno zrozumiana zainteresowanie zaproszeniem jednego z pawi francuskiego pokolenia. Twórca, który był mniej ekscytujący, niż się wydawało, również wykorzystał swoją szansę między pragnieniem podboju Zachodu a zapewnieniem maksymalnej ekspozycji.

READ  BAFTA 2024: Poznaj zwycięzców i wszystkie zdjęcia. Francja wywołała salę śmiechu!

Majtki, skóra i kwiaty

Nikt nie będzie zawiedziony: Robert Mapplethorpe Cię złapał. Nic dziwnego: Ludovic de Saint-Sernin naprawdę bawił się estetycznym światem fotografa i jego muzy Patti Smith – Tylko dzieci, jej ostatnie wspomnienia z młodości, jest jedną z jej książek nocnych. Ale w Nowym Jorku wzniósł to na wyższy poziom dzięki licencji bardzo potężnej i bardzo ostrożnej Fundacji Roberta Mapplethorpe'a. Dotyk kulturowy będący synonimem najwyższej elegancji.

Wynik ? Oprócz przecinających się ukłonów w stronę jego własnego świata i świata artysty – w którym jest trochę nowojorskiej sceny sadyzmu gejowskiego, od skórzanych spodenek, zawsze on, po pasy bezpieczeństwa – wiedział, że odniesienia należy interpretować w mieszanym worku, jak kwiaty drogi Mapplethorpe'owi, stając się palimpsestem w cieniu. Graj na sukienkach i koszulach.

A tak przy okazji, jest częścią nowatorskiej historii mody – podobnie jak inni Raf Simons w czerwcu 2016 u mnie w domu Bawił się już z Mapplethorpe – nie zapominając o reklamie – majtki po raz kolejny stały się modnym dodatkiem dzięki niemu i Miucci Pardzie – której biały, bawełniany model za 390 euro wywołał chaos. Ale przede wszystkim, celebrując mariaż sztuki i mody, Ludovic de Saint-Sernin podnosi koncepcję swojej marki: sukces nie kończy się na nitce, zależy od krzywizny pośladków podkreślonej dotykiem skóry.