Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dla Chin Elon Musk jest teraz zagrożeniem – La Nouvelle Tribune

Dla Chin Elon Musk jest teraz zagrożeniem – La Nouvelle Tribune

w ostatni wtorek, Chiny Ogłoszono poważny alert dotyczący rozmieszczenia satelitów nowej generacji przez firmę kosmiczny, kierowana przez amerykańską firmę Elona Muska. Inicjatywa, która planuje wystrzelenie pierwszej partii 21 satelitów wyposażonych w bezpośrednie ładunki do komórek, wzbudziła obawy co do potencjalnego zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego Chin. pomimo SpaceX Ma już ponad 5000 satelitów Starlink Na orbicie ta nowa odmiana będzie działać jak wieża komórkowa, przesyłając sygnały bezpośrednio do telefonów komórkowych, nawet w „ Martwe strefy ” daleko.

W opublikowanym we wtorek artykule oficjalne media Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej wyraziły zaniepokojenie programem Gwiezdna Tarcza Do SpaceX. Ten ambitny program przewiduje wystrzelenie 15 000 satelitów, kładąc w ten sposób podwaliny pod „ Szybka i zamknięta seria zabójstw dokonanych przez armię amerykańską » – podają chińskie media. Skala projektu rodzi pytania o jego potencjalny wpływ na stabilność globalną.

Pentagon zgodził się SpaceX Odbyło się jesienią ubiegłego roku w celu pełnego rozwoju sieci Gwiezdna Tarcza. Firma twierdzi, że jest to wersja przeznaczona dla wojska Starlink Początkowo będzie świadczyć usługi globalnego nadzoru i łączności na rzecz służb rządowych USA. Według rzecznika Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej możliwości tej sieci są przedstawiane jako kluczowy atut umożliwiający wzmocnienie amerykańskiej dominacji w przestrzeni kosmicznej.

Autorzy chińskiego artykułu wyrazili także obawy, że satelity niskoorbitalne z… Gwiezdna Tarcza „Umiem wdrożyć” Misje samobójcze » Przeciwko zasobom kosmicznym innych krajów. Perspektywa ta wywołała szersze obawy dotyczące strategicznej stabilności w przestrzeni kosmicznej, nasilając kosmiczny wyścig zbrojeń i zagrażając bezpieczeństwu kosmicznemu i zarządzaniu w nim.

READ  Thomas Bisquet udostępnia zdjęcia huraganu z kosmosu