Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Diamond League: Rino Lavillenie nie omija poprzeczki w Chorzo

Renault odzyskało zaufanie w Mistrzostwach Świata w Eugene (USA) pod koniec lipca. Następnie Auvergnat przekroczył poprzeczkę na 5,87 m w swojej drugiej próbie, zbliżając się bardzo blisko do minięcia znaku na 5,97 m. Ta piąta na świecie była odskocznią na resztę sezonu, ale w najbliższą sobotę w Chorzowie nic nie zadziałało.

Trzy nieudane logowanie

Jeśli już nie mówi, że jest w 100% „na chwilę”, Renault Lafellini chciał jeździć na amerykańskiej fali, aby dobrze przygotować się do Europy, która odbędzie się 15-21 sierpnia w Monachium. Czegoś brakuje w sobotę, z trzema awariami na pasku wejściowym.

Po dojściu do impasu na 5,53 m Renault Lafellini zmierzył się w kolejnym kroku, notując 5,63 m. Ale nic nie poszło zgodnie z planem, z trzema awariami i wyścig zakończył się przedwcześnie. Polska do tej pory odnosiła dla niego spore sukcesy w karierze, skacząc dwukrotnie powyżej 5,90 metra, wysokości, którą uważał za swój obecny poziom.

Renaud Lavillenie wraca do zawodów w sobotę w Polsce

Clermontois będzie mógł szybko zmienić zdanie, planując spotkanie na Węgrzech za kilka dni przed Europą. Francuz będzie chciał medalu, a żeby go zdobyć, będzie musiał przejść 5,80 metra.

To Szwed Armand Duplantis wygrał spotkanie Chorzo skacząc na 6,10 m w trzeciej próbie. Rekordzista świata w dyscyplinie (6,21 m) nie próbował poprawić się do rekordu wszech czasów i zakończył rywalizację na tym ostatnim drążku.

Jason Cotard

READ  Wszystkie koszulki Euro 2021