Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dennis „DT” Thomas, członek-założyciel Kool and the Gang umiera

Opublikowano w sobotę 07 sierpnia 2021 o 22:46

Zespół ogłosił śmierć Dennisa „DT” Thomasa, jednego z założycieli legendarnej grupy funkowo-dyskotekowej Call & The Gang, najbardziej znanej z piosenek takich jak „Celebration”, w wieku 70 lat.

„7 sierpnia 2021 r. Dennis Thomas (lepiej znany jako „DT”), ukochany mąż, ojciec i współzałożyciel Kool and the Gang, zmarł spokojnie we śnie w wieku 70 lat w New York Jersey” – powiedział. grupa, która straciła już jednego ze swoich liderów, Ronalda Bella w zeszłym roku, na swojej stronie na Facebooku.

„Pierwotny członek Kool and the Gang, Dennis, był znany jako uosobienie dżentelmena, który był doceniany za modne ubrania, kapelusze i wyluzowaną postawę”, chwalili go jego współpracownicy.

„Saksofonista altowy, flecista, perkusjonista” i „mistrz ceremonii podczas koncertów” wystąpił z zespołem 4 lipca podczas Hollywood Bowl w Los Angeles, jak oni zidentyfikowali.

Założona w 1964 roku w New Jersey, początkowo pod nazwą Jazziacs przez braci Roberta i Ronalda Bellów, a w szczególności Dennisa Thomasa, Kool and the Gang mają rzadki wiek, zarówno na scenie, jak iw nocnych klubach, gdzie znów tańczą.

„Celebration”, „Jungle Boogie”, „Get down on it”, „Ladies’ Night”, grupa ma wiele piosenek i zainspirowała wiele klasyków rapu.

READ  Koncert francuskiego rapera Lumibala został odwołany z powodu „zagrożenia terrorystycznego”.