Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Deep Rock Galactic rozpoczyna grę z zupełnie nową podgrą zaplanowaną na przyszły rok

Deep Rock Galactic rozpoczyna grę z zupełnie nową podgrą zaplanowaną na przyszły rok

Deep Rock Galactic: Rogue Core to gra typu roguelite.

Szczerze mówiąc, sukces Deep Rock Galactic mnie zaskoczył. Gra o „kosmicznych krasnoludach” wydobywających zasoby podczas walki z wrogimi kosmitami w odległych zakątkach kosmosu, brzmi dość „niszowo”, prawda? Zwłaszcza bez licencji Warhammera 40 000. Jest to jednak sukces: ponad trzy lata od premiery w 2020 r. (po dwóch latach wczesnego dostępu) nadal regularnie przyciąga tysiące jednoczesnych graczy.

Deweloper Ghost Ship Games ogłosił, że nowa gra osadzona w tym samym uniwersum, zatytułowana Deep Rock Galactic: Rogue Core, ukaże się w 2024 roku.

Pod pewnymi względami Deep Rock Galactic: Rogue Core jest bardzo podobne do swojej poprzedniczki. Jest to gra FPS w trybie współpracy dla jednego do czterech graczy, rozgrywająca się w generowanych proceduralnie zniszczalnych jaskiniach i opowiadająca historię zespołu krasnoludzkich „ padlinożerców ” wysłanych w celu odzyskania kontroli nad utraconymi głębinowymi operacjami wydobywczymi na Hoxxes IV, „najbardziej śmiercionośnej planecie”. w galaktyce.” „. „Które tak się składa, że ​​jest to najbogatsze repozytorium zasobów, jakie kiedykolwiek odkryto – a zatem twoje miejsce pracy. Na stronie Steam podano, że rozgrywka w Rogue Core „czerpie inspirację” z Deep Rock Galactic i będzie zawierać tę samą podstawową mechanikę, w tym narzędzia ruchu, synergię broni i „wskaźnik krzyczy «laser».

Dużą różnicą jest to, że Rogue Core jest zbudowany na strukturze Roguelite. „Oznacza to, że każdą misję rozpoczynasz od podstaw, ale w miarę postępów będziesz zdobywać ulepszenia, wyposażenie i umiejętności, aż w końcu zdobędziesz bardzo potężne umiejętności” – wyjaśnia Ghost Ship. „Trudność będzie również znacznie wzrastać w miarę postępów w misji, w przeciwieństwie do Deep Rock Galactic, gdzie trudność jest bardziej stała od początku misji do końca.

Studio dodało, że celowo użyło określenia „roguelite”, a nie „roguelike”, ponieważ Rogue Core będzie oferować „opisową rozgrywkę z ciągłym postępem pomiędzy misjami”.

READ  Apple ogłasza nowe słowo kluczowe 18 października

Na ten moment szczegółów jest niewiele, co zapewne widać w zwiastunie, a Ghost Ship stwierdził, że DRG: Rogue Core nie wejdzie do wczesnego dostępu (i tak, będzie to wczesny dostęp) dopiero w listopadzie 2024 roku. Studio wybrało bardzo wcześnie ogłosić grę, ponieważ „lubimy zaczynać od małych rzeczy i naprawdę chcemy ożywić poczucie otwartego rozwoju — co oznacza ogłaszanie gry już teraz, w stanie pre-alfa, bez ciągłego oferowania na razie zbyt wiele”.

Firma wyjaśniła również, że Rogue Core nie miało być kontynuacją. „Nadal chcemy wspierać Deep Rock Galactic jako grę na żywo” – powiedział dyrektor gry Ghost Ship Mikkel Martin Pedersen. „Chcieliśmy jednak dać fanom świeże spojrzenie na formułę gry, którą może zapewnić tylko tytuł typu spin-off.

Niestety prace nad DRG: Rogue Core nieco spowolnią rozwój Deep Rock Galactic. Sezon 5 DRG, który według Ghost Ship będzie tematycznym „prequelem” do Rogue Core, został przełożony na czerwiec 2024 r.

Gra Deep Rock Galactic: Rogue Core jest dostępna na liście życzeń na platformie Steam. Cena nie została jeszcze ustalona, ​​ale Ghost Ship zasugerował, że prawdopodobnie stworzy jakiś pakiet, dzięki któremu właściciele Deep Rock Galactic będą mogli kupić go po obniżonej cenie.

W tym poście nie ma możliwości wspomnieć o kimkolwiek.