Decydująca para Lukaku-Lukebago, Szwecja i Polska toną

Topy/Japonki – Duet Lukaku-Lukebago w doskonałej formie, otwierający Czechy lub słabość Polski i Szwecji… Zobacz szczyty i porażki pierwszego dnia multipleksu eliminacji Euro 2024.

Albana Conijero

wysłane Aktualizacja

Ta zawartość jest niedostępna.

Belgijska radość w obliczu szwedzkiej apatii. panoramiczny.

Najfatalniejszy

Parowanie Lukaku-Lukebago

Belgijskie Czerwone Diabły pokonały Szwecję 3:0 w piątkowy wieczór Zwłaszcza dzięki ofensywnemu festiwalowi pary Lukaku-Lukebagio, który wprawił szwedzką obronę w osłupienie. Belgia świetnie rozpoczęła eliminacje do Euro 2024 i odzyskała pewność siebie dzięki hat-trickowi Romelu Lukaku. Nie strzelił gola w belgijskiej koszulce od 7 października 2021 roku przeciwko Francji w półfinale Ligi Narodów (porażka 2:3 z Belgami). Młody napastnik Herthy Berlin zapewnił mu dwie asysty, dwie pierwsze bramki swojego zespołu i był w stanie manewrować na trawie w 61 minut.

Początek czeskiego turnieju

Nie powinniśmy się spóźniać na to spotkanie między Czechami a Polską. Nie bez powodu Czesi prowadzili już 2:0 po 3 minutach gry, dzięki główce Krejciego i piętą Kwankary. Dalsza część meczu była dla miejscowych już tylko formalnością, której Polacy nie byli zbytnio zagrożeni.

„Czytaj więcej – Kwalifikacje do Euro 2024: genialny Lukaku poprowadzi Belgię, Grecję i Austrię

KLAPKI

szwedzka słabość

Szwecja nie pokazała wielu pozytywnych znaków, poza kapitanem Tejana Kulusevskiego, który kilka razy był w niebezpieczeństwie. Alexandre Issac Bey i Emil Forsberg nie przejmowali się agresywną belgijską obroną. Ochrona partnerów Zlatana Ibrahimovicia Okazywał tylko oznaki słabości przeciwko Lukaku w świetnej formie i zaskakująco często sam (jak trzeci gol). Jeśli Szwedzi chcą zakwalifikować się do Euro, będą musieli bardzo dobrze wypaść w tej grupie z Austrią.

polskie 90 minut

Polska coraz lepiej nas zaaklimatyzowała. Dominując tak szybko i prowadząc do wyniku, Polacy nie wykazywali żadnych oznak poruszenia w logicznie przegrywającej publice. Wiodącym graczem jest Robert Lewandowski W eliminacjach do Euro byłby w formie bezkonkurencyjnej i bardzo sensownej selekcji. Gol Szymańskiego tuż przed końcem meczu był tylko złudzeniem, 1/8 finału mundialu w Katarze coraz bardziej niepokojący.