Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dania prezentuje koszulki Mistrzostw Świata w proteście przeciwko Katarze

Chcieliśmy wysłać podwójną wiadomość.. Duńska marka Hummel, oficjalny dostawca duńskiej narodowej drużyny piłkarskiej, ujawniła trzy koszulki, które duńscy zawodnicy będą nosić na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Katarze (20 listopada – 18 grudnia). Trzeźwe tuniki, o dobrowolnie stonowanych wzorach, przybierają formę protestu przeciwko Katarze i jego zarządzaniu prawami człowieka.

„Z nowymi koszulkami reprezentacji Danii chcieliśmy wysłać podwójną wiadomośćdołączony do marki. Inspirują ich nie tylko Euro 92, hołd dla największego sukcesu duńskiego futbolu, ale także protest przeciwko Katarowi i jego historii praw człowieka. Właśnie dlatego zmniejszyliśmy każdy szczegół nowych koszulek Pucharu Świata w Danii, w tym nasz charakterystyczny herb i insygnia wojskowe. »

„Nie chcemy być widoczni w turnieju, który pochłonął tysiące istnień, Skontaktuj się z producentem sprzętu. Do końca wspieramy duńską drużynę narodową, ale to nie to samo, co wspieranie Kataru jako kraju goszczącego. Wierzymy, że sport powinien łączyć ludzi. A kiedy tak nie jest, chcemy to wyrazić. »

READ  Evenepoel, Quartararo, Hamilton, Djokovic... Nasze sportowe koszulki i porażki weekendu