Dania pokonała Słowenię i zakwalifikowała się do Euro 2024, Polska poniosła porażkę z Czechami – Euro 2024 – Kwalifikacje

Dania 2:1 Słowenia

Bramki: Mehle (26mi), Delaneya (54mi) dla Duńczyków // Jansa (30mi) dla Słoweńców

Dania potwierdziła swoje kwalifikacje do Euro 2024, pokonując w piątek Słowenię (2:1) na stadionie Bergen w Kopenhadze. Przed półgodziną Duńczycy rozpoczęli działania wojenne. Z lewej strony Janik Westergaard dośrodkował do Joachima Mehle, który dośrodkował Jana Oblaka (26).mi), ale kilka sekund później Eric Jansava ponownie rozpalił napięcie. Wspaniały, bezpośredni rzut wolnyTo zaskoczyło Kaspera Schmeichela (1-1, 31mi). Gdyby Yusuf Paulsen pozwolił Duńczykom odzyskać przewagę (53mi), Thomas Delaney nosi pelerynę bohatera. Po zamieszaniu w strefie słoweńskiej pomocnik Anderlechtu podrzucił piłkę, by oszukać Oblaka. (2-1, 55mi). Wynik się nie zmieni. Przed ostatnim meczem kwalifikacyjnym Duńczycy sprawdzają swój bilet do Niemiec. Słoweńcy, aby zakwalifikować się, muszą pokonać Kazachstan.

Polska 1-1 Czechy

Bramki: Piotrowski (38miDla Polaków // Soucek (49mi) do kontroli

Po niepowodzeniu w piątkowym meczu z Czechami, Polska Roberta Lewandowskiego musi przejść do baraży, aby latem przyszłego roku dotrzeć do Niemiec (1:1). Tuż przed przerwą zablokowane dośrodkowanie Nikoli Zalewskiego zostało odwrócone U stóp Jakuba Piotrowskiego (1-0,38mi). Ten ostatni był niewzruszony i dzięki płaskiej obronie zapewnił swojej drużynie przewagę. Czesi odpowiedzieli na ten pierwszy wynik kilka minut później, gdy Tomas Sucek głową dośrodkował Vladimira Koufela. (1-1, 49mi). Podopieczni Jaroslava Silhaviego mogli zdobyć wszystkie trzy punkty, ale na tym poprzestaniemy. Polska musi przejść do baraży w marcu przyszłego roku, aby latem tego roku zmierzyć się z Niemcami, a każdy inny wynik niż poniedziałkowa porażka z Mołdawią oznacza, że ​​Czechy zakwalifikują się do turnieju.