Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dalsze bombardowania w Gazie;  Unia Europejska nakłada sankcje na firmy oskarżane o finansowanie Hamasu

Dalsze bombardowania w Gazie; Unia Europejska nakłada sankcje na firmy oskarżane o finansowanie Hamasu

Tutaj znajdziesz nasze aktualne informacje na temat wczorajszej sytuacji

Ukarano dwanaście osób i trzy organizacje

W piątek 28 czerwca Unia Europejska ogłosiła, że ​​nałożyła sankcje na sześć osób i trzy firmy oskarżonych o finansowanie ruchu islamistycznego Hamas i ruchu Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, lub „Ułatwiałem im brutalne działania”. Sankcje te wymierzone są w trzy kwalifikujące się przedsiębiorstwa „Fałszywe firmy mające na celu ułatwienie przepływów finansowych” Inwestycje Hamasu, kontrolowanego przez biznesmena z Sudanu, na które Unia Europejska nałożyła już sankcje, Rada Europejska zidentyfikowała w komunikacie prasowym. Sankcje obejmują także Ahmeda Sharifa Abdullaha Odeha, oskarżanego o kierowanie działalnością związaną z inwestycjami zagranicznymi ruchu Hamas.

Od czasu ataku Hamasu na Izrael 7 października UE podlega obecnie sankcjom nałożonym na dwanaście osób i trzy organizacje. Sankcje te przewidują zamrożenie aktywów i zakaz wjazdu na teren Unii Europejskiej osobom dotkniętym tą sytuacją.

W styczniu Unia Europejska ogłosiła już sankcje wobec Hamasu i PIJ, wymierzone w szczególności w przywódcę Hamasu w Gazie, Yahyę Sinwara, uważanego za architekta ataku z 7 października. Według szacunków Agence France-Presse opartych na oficjalnych izraelskich danych, w tym bezprecedensowym ataku ruchu islamskiego na Izrael zginęło 1195 osób, w większości cywilów. Według armii podczas ataku porwano 251 osób, z czego 116 nadal przetrzymuje się w Gazie, a 42 z nich zmarły.

W wojnie w Gazie nie ma odpoczynku

Izraelscy żołnierze, wspierani przez siły powietrzne, przeprowadzili w piątek operacje przeciwko Hamasowi w mieście Gaza, zmuszając dziesiątki tysięcy ludzi do ucieczki, w dziewiątym miesiącu wojny, która wzbudziła strach przed wojną regionalną.

Na wschodzie miasta Gaza (na północy) armia ogłosiła operację w rejonie Chadjaya w związku z starciami „Obecność terrorystów i [d’]Infrastruktura terrorystyczna ». Weszli do niego żołnierze, a samoloty wojskowe wycelowały w niego „Dziesiątki miejsc terrorystycznych Hamasu”. Według korespondenta Agence France-Presse kłęby dymu uniosły się nad Czadżają po ostrzale powietrznym i artyleryjskim. Operacja rozpoczęła się w czwartek od ostrzału artyleryjskiego i helikopterów, a także starć żołnierzy z bojownikami. Poinformowała obrona cywilna i naoczni świadkowie „Wiele zgonów”.

Brygady Al-Kassam, wojskowe skrzydło ruchu Hamasu, oświadczyły w piątkowym oświadczeniu: „Gwałtowne starcia” Z izraelskimi żołnierzami w Chadjaya, rzekomo tam „martwy i ranny” strony izraelskiej i że przybył helikopter, aby ich ewakuować.

READ  Prorosyjscy separatyści twierdzą, że zajęli wioskę niedaleko Bachmuta

Izraelskie naloty celują w inne obszary w północnej Strefie Gazy „Wyeliminuj dziesiątki terrorystów ukrywających się w szkołach UNRWA”.Według tego, co izraelska armia zgłosiła Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Palestyńskich.

Uniwersalne zastosowanie

Poranny świat

Codziennie rano znajdziesz w naszym wyborze 20 artykułów, których nie możesz przegapić

Pobierz aplikację

Źródła medyczne w środkowej Strefie Gazy podają, że w Dajr al-Balah zginęło trzech męczenników, w tym dziewczyna, a w Nuseirat słychać było ostrzał artyleryjski. Na południu ostrzał artyleryjski wycelował w miasta Khan Yunis i Rafah. Urzędnik Obrony Cywilnej Mohammed Al-Mughair powiedział Agence France-Presse, że siły okupacyjne posuwają się na zachód od Rafah i obierają za cel siedzibę jego agencji. Dodał, że ranni zostali członkowie Obrony Cywilnej.

Armia izraelska ogłosiła zabicie 19-letniego żołnierza w południowej Strefie Gazy, zwiększając liczbę żołnierzy zabitych od rozpoczęcia ataku lądowego na terytoria palestyńskie w dniu 27 października do 314.

Wymiana ognia na granicy izraelsko-libańskiej

Po ataku z 7 października Hezbollah otworzył front z Izraelem, aby wesprzeć Hamas; Od tego czasu wymiany ognia na granicy izraelsko-libańskiej stały się niemal codzienne, a czasami bardzo intensywne. W piątek kontynuowano ataki Hezbollahu na pozycje Izraela i ataki IDF na cele w Libanie, a ruch libański zgłosił śmierć czterech bojowników. W ostatnich tygodniach nasiliły się obawy, że konflikt ten rozprzestrzeni się na Liban.

W Gazie zginęło 37 765 osób

Według danych Ministerstwa Zdrowia samorządu lokalnego kierowanego przez Hamas w ciągu prawie dziewięciu miesięcy wojny w Strefie Gazy zginęło co najmniej 37 765 osób, w większości cywilów. „Dziesiątki tysięcy cywilów” Obrona Cywilna stwierdziła, że ​​Palestyńczycy uciekli z tego obszaru po wezwaniu armii do ewakuacji, choć według Organizacji Narodów Zjednoczonych w Strefie Gazy nie ma bezpiecznego miejsca.

Pomoc USA dla Gazy została ponownie wycofana

Pentagon poinformował w piątek, że tymczasowe amerykańskie molo, przeznaczone do rozładunku pomocy humanitarnej dla oblężonej Strefy Gazy, zostało ponownie usunięte przez fale i odholowane do izraelskiego portu. To już trzeci raz od czasu instalacji w połowie maja, kiedy molo oddzieliło się od plaży ze względu na warunki pogodowe. Waszyngton, główny zwolennik Izraela, zainstalował ten dok ze względu na surowe ograniczenia nałożone przez Izrael na dostawy pomocy lądowej na terytoria palestyńskie. Według Pentagonu od 17 maja umożliwiło to dostarczenie na wybrzeże ponad 8831 ton pomocy humanitarnej.

READ  Ajatollah zabity w ataku w Iranie – Wyzwolenie

UNRWA twierdzi, że mieszkańcy Gazy mieszkają w pobliżu ogromnych hałd śmieci

W Gazie mieszkańcy mieszkają w ruinach budynków lub namiotach wokół ogromnej sterty śmieci – potępiła w piątek Louise Waterridge, dyrektor misji UNRWA. Jest opisany jako „fatalny” Warunki życia w Strefie Gazy. „To naprawdę nie do zniesienia”powiedział M.I Wattridge do prasy w Genewie za pośrednictwem łącza wideo z centralnej Strefy Gazy.

Po powrocie do Khan Yunis w środę po czterech tygodniach spędzonych poza terytoriami palestyńskimi potwierdziła, że ​​sytuacja się zmieniła „Sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu”. MI Wattridge wyjaśnił, że trudności w bezpiecznym transporcie i dystrybucji paliwa do Gazy wpływają na możliwość dostarczania pomocy humanitarnej. „Bez paliwa pomoc humanitarna naprawdę się kończy”.ona dodała.

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie