Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy wirus naprawdę rozprzestrzenił się przed grudniem 2019 r. w Wuhan?

Dane odkryte przez amerykańskiego wirusologa pokazują, że SARS-CoV-2 powinien rozprzestrzenić się przed oficjalną datą wyznaczoną przez chińskie władze.

Oficjalna wersja chińskich władz dotycząca pochodzenia Covid-19 była coraz bardziej kwestionowana z miesiąca na miesiąc. Amerykański wirusolog Jesse Bloom wyjaśnia w opublikowanym wcześniej badaniu, że był w stanie uzyskać dane, które zostały usunięte z międzynarodowej bazy danych wykorzystywanej do śledzenia ewolucji wirusa.

Elementy te, 45 pozytywnych próbek, zostały początkowo przesłane do archiwum sekwencjonowania Narodowego Instytutu Zdrowia przez Uniwersytet Wuhan na początku marca 2020 r. Zostały one opublikowane w ramach badania diagnostycznego dla pacjentów. Covid za pomocą testów PCR, zaledwie kilka dni przed wydaniem przez rząd chiński nakazu na ujawnienie wszystkich danych dotyczących koronawirusa.

Kopalnia złota, aby zrozumieć rozprzestrzenianie się wirusa

Od tego czasu przedmioty zostały usunięte, ale wirusolog, adiunkt w Centrum Badań nad Rakiem Freda Hitcha w Seattle, był częściowo w stanie odzyskać dane z chmury. „Nie ma konkretnego powodu, aby te pliki zostały usunięte. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem, jak powiedział, jest to, że Chiny usunęły materiał „aby ukryć jego istnienie. Próbki z pierwszych przychodni w Wuhan są kopalnią złota dla każdego, kto próbuje zrozumieć rozprzestrzenianie się wirusa” – wyjaśnia.

Po przeanalizowaniu 13 próbek wirusolog stwierdził, że są one bardziej wyrafinowane, niż można by się spodziewać po patogenie, który niedawno przeniósł się ze zwierząt na ludzi. “Wszyscy zgadzamy się, że koronawirusy pochodzą od nietoperzy. Spodziewamy się, że wczesne sekwencje #SARSCoV2 będą bardziej podobne do koronawirusów nietoperzy, a ponieważ #SARSCoV2 będzie nadal ewoluować., będzie się bardziej różnić od tych przodków. Ale tak nie jest! Zamiast tego # Wirusy SARSCoV2 są inne. SARSCoV2 po raz pierwszy na rynku owoców morza Huanan bardziej dotyczy koronawirusów nietoperzy niż wirusów #SARSCoV2. Później zbierane w Chinach, a nawet w innych krajach “, napisał na Twitterze.

READ  Najpiękniejsze zdjęcia z całego świata

Sprzeczne z oficjalną historią

Co oznacza, że ​​te próbki mogą nie być pierwszymi przypadkami Covid-19, więc SARS-COV-2 krążył już w Wuhan przed grudniową epidemią na rynku owoców morza Huanan, co jest sprzeczne z oficjalną wersją chińskich władz.

W tweecie Dominic Cummings, były główny doradca Borisa Johnsona, powiedział mu, że odkrycie profesora Blooma odnosi się bardziej „do teorii wycieku z laboratorium”.

Brak przejrzystości władz chińskich wzmacnia hipotezy dotyczące pochodzenia wirusa, między wyciekiem laboratoryjnym a przeniesieniem ze zwierząt na ludzi. Jedna z hipotez prowadzi do stara kopalnia Teraz jest zabroniony, ponieważ sześciu nieletnich, którzy tam pracowali, zachorowało po wejściu na tajemniczą chorobę, a naukowcy z Wuhan udali się na próbki nietoperzy. Światowa Organizacja Zdrowia przeprowadziła na miejscu wstępne dochodzenie, które społeczność międzynarodowa uznała za niewystarczające, co skłoniło do dalszych badań.

Możesz być również zainteresowany tą treścią: