Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy satelity Starlink mają prędkość w kosmosie?

Nakrzyczane przez Chiny, które ogłosiły, że ich stacja kosmiczna powinna przeprowadzać manewry omijania satelitów Starlink, mogą przyspieszyć wdrażanie przepisów, aby lepiej zarządzać ruchem w kosmosie wokół Ziemi.

W październiku ubiegłego roku satelita Starlink niebezpiecznie zbliżył się do chińskiej stacji kosmicznej, która musiała wykonać manewr unikowy. Bez wątpienia pełny test zderzeniowy w kosmosie, podczas gdy na stacji było trzech astronautów! To nie pierwszy incydent, kolejny tego samego rodzaju miał miejsce tego lata.

Dwa incydenty związane ze Starlink

Pekin zaprotestował do Biura ONZ ds. Przestrzeni Kosmicznej, organizacji z siedzibą w Wiedniu, aby potępić zagrożenia dla życia lub zdrowia astronautów na pokładzie jego stacji kosmicznej. Chiny wskazują palcem na Stany Zjednoczone, które zignorują swoje zobowiązania wynikające z traktatów międzynarodowych.

Oprócz incydentu w Chinach, kwestia uporządkowanego zarządzania ruchem kosmicznym staje się coraz większym zaniepokojeniem władz międzynarodowych. W ten sposób Komisja Europejska podjęła ten temat: projekt Space Paths ma na celu opracowanie swego rodzaju „przewodnika drogowego” dla maszyn krążących wokół naszej planety. Prace na dużą skalę podlegają przeciwstawnym naciskom ze strony rządów, zwłaszcza amerykańskich i chińskich, ale także prywatnych firm z tego sektora.

Tak jest oczywiście w przypadku SpaceX, które obsługuje sieć satelitarną Starlink. w czasy finansoweprzedsiębiorca uważa, że ​​przestrzeń” Bardzo długo „Było dużo miejsca na” Dziesiątki miliardów satelitów „! dla niego, ” Kilka tysięcy satelitów, to nic retoryka obraża specjalistów od kosmosu, którzy wręcz przeciwnie, wzmagają wezwania do ostrożności i regulacji.

READ  Dlaczego na naszej planecie jest więcej gatunków lądowych niż morskich?