Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy osiągnęliśmy płaskowyż zanieczyszczeń?

Napisane przez Jamesa Gregoire .a

Wariant delta jest obecnie wszechobecny w testach przeprowadzonych we Francji. Wydaje się jednak, że trendy ostatnich tygodni wyznaczają plateau zanieczyszczenia. Prawdziwy trend czy fałszywa nadzieja? Epidemiolog Katherine Hill kwalifikuje te liczby

Chociaż to zmienna delta Budzi to obawy przed nowym wzrostem przypadków na początku roku szkolnego i wydaje się, że pojawia się nowy trend w krzywych zanieczyszczenia. Rzeczywiście, wskaźnik infekcji, po wzroście w ciągu miesiąca, zaczyna się stabilizować około 230 do 240 przypadków na 100 000 populacji.

Porównanie dzisiejszych danych (20 sierpnia) z danymi z ostatnich trzech tygodni (31 lipca).

Zrzut ekranu — Covidtracker

Logika matematyczna

Jednak infekcje podążają za tym samym trendem, z od 2000 do 3000 przypadków różnicy w okresie trzech tygodni. Wskaźnik pozytywnych testów, kolejny wskaźnik pandemii, drastycznie spadł z poziomu bliskiego 4 do 2,94 w dniu 20 sierpnia. Liczby te należy jednak spojrzeć z odpowiedniej perspektywy. To są wskaźniki, którymi nie powinniśmy dać się zwieść. „Musisz spojrzeć na po stronie szpitalaTo nic nowego” – mówi Catherine Hill, epidemiolog z Instytutu Gustave Rossi.

I zauważa oczywiście spadek nowych przypadków: „Wydaje się, że się zmienia, tak”. Ale pamiętaj o żelaznej zasadzie: „Jeśli zwiększymy liczbę testów, koniecznie przetestujemy więcej osób negatywnych, więc wskaźnik pozytywności spada”. Dotyczy to krzywej CovidTracker, Wskaźnik pozytywności zaczyna spadać Jednocześnie wzrasta liczba wykonywanych testów.

Początek wskaźnika odwrócenia pozytywnych wyników jest związany ze wzrostem liczby testów.
Początek wskaźnika odwrócenia pozytywnych wyników jest związany ze wzrostem liczby testów.

Zrzut ekranu — Covidtracker

Szpital, prawdziwy wskaźnik, przepustka zdrowotna, wprowadzające w błąd

Dla epidemiologa powinniśmy przyjrzeć się numerom szpitali: „To jest Nowe szpitale i przyjęć do intensywnej opieki należy to wziąć pod uwagę. “

Liczba nowych przyjęć do szpitala związanych z Covid w ciągu siedmiu kolejnych dni
Liczba nowych przyjęć do szpitala związanych z Covid w ciągu siedmiu kolejnych dni

Zrzut ekranu — Covidtracker

i potrzeb Weź pod uwagę liczby ze średniej siedmiodniowejNie patrzeć na liczbę dni, dodaje Catherine Hill, „ponieważ na zakrętach zawsze będą zygzakowate linie, które niewiele znaczą”. “W niedziele zawsze jest mniej zanieczyszczeń i mniej przyjęć. I rzeczywiście, jeśli spojrzysz na krzywe, trend jest wzrostowy, ze średnią 839 nowych przyjęć do szpitala w ciągu siedmiu dni w porównaniu do 479 trzy tygodnie temu.”

Co się tyczy przyjęć na intensywną opiekę, to średnio 184 w ciągu 7 dni 20 sierpnia, w porównaniu do 100 trzy tygodnie wcześniej.

Liczba nowych wpisów w pakietach związanych z Covid w ciągu siedmiu dni ocenionych
Liczba nowych wpisów w pakietach związanych z Covid w ciągu siedmiu dni ocenionych

Zrzut ekranu — Covidtracker

Karnet zdrowotny odgrywa ważną rolę O tym spadku liczby przypadków i wskaźniku pozytywnych wyników: “Dzięki poświadczeniu zdrowia jest znacznie więcej osób, które będą poddawane testom. I znajdujemy to samo zjawisko, które miało miejsce w Boże Narodzenie, kiedy ludzie są testowani masowo przed pójściem do dziadków” ona mówi. Chociaż nigdy nie testowaliśmy dzieci, dziś testujemy je w taki sam sposób jak dorosłych.

Na ten temat Kathryn Hill dodaje: „Testujemy każdego. » Elle prend l’exemple d’un système mis en place Royaume-Uni qu’elle estime plus precis et plus parlant : « Ils font des sondages avec des testing PCR systématiques sur des personnes qui se sont fait tester, sur des échantillons dereps the ludzie. » Wskaźnik, który uważasz za bardziej reprezentatywny i znaczący dla grup wiekowych.

Poziom szczepień według grupy wiekowej.
Poziom szczepień według grupy wiekowej.

Kultowy Jim Hill / Źródło INSEE-CovidTracker

READ  Szpiegowanie kabla USB-C / Lightning na klawiaturze