Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy grypa sezonowa uzasadnia ograniczenie?

Każdej zimy we Francji grypa Wielu pacjentów do tego prowadzi
reanimacjaI nikt nie miał pomysłu
ograniczać Populacja, aby wprowadzić obowiązek szczepień lub ogłosić stan zagrożenia zdrowia”, ubolewa internauta w specjalnym tweecie wirusowym opublikowanym kilka dni temu. Aby wesprzeć swoje spostrzeżenia, autor tweetów dołącza do swojej wiadomości wykres przedstawiający liczbę pacjentów przyjętych do intensywna opieka nad grypą w latach 2014-2019 Są liczby, które mogą wydawać się imponujące.

Ale dlaczego polityka zdrowotna ma zwalczać? grypa To nie był ten sam, na który był przygotowany
COVID-19 ? To jest pytanie, które zadaje sobie wiele osób i którzy uważają, że działania, które podjęli
Rząd Jest to „nieuzasadnione”.

Od fałszywych

Grafika reprodukowana przez internautów pochodzi z Badanie charakterystyki hospitalizacji z powodu grypy w latach 2012-2017, opublikowanym przez Public Health France w 2019 r. Można zauważyć, że w szczytowych tygodniach epidemii ponad 300 pacjentów z grypą zostało przyjętych na intensywną opiekę medyczną.. Są to wskaźniki, które należy porównać ze wskaźnikami wykorzystywanymi do monitorowania epidemii koronawirusa.

Odnośnie dokładnej kwestii przyjmowania do pakietów porównanie jest ostateczne: według danych opublikowanych w poniedziałek 22 listopada 2021 r. dotyczących ostatnich siedmiu dni na oddział intensywnej terapii z powodu zakażenia Covid-19 przyjęto 512 pacjentów, Według francuskiej skali zdrowia publicznego. Stąd większa akceptacja, mimo że Francja nie osiągnęła szczytu piątej fali. Dla porównania, w szczytowym momencie trzeciej fali, w kwietniu 2021 r., do „opieki krytycznej” przyjmowano ponad 400 osób dziennie.

Covid-19 powoduje więcej zgonów

Kolejna pozycja do porównania, liczba zgonów związanych z każdą chorobą. Wynik jest jasny: „Grypa zabija znacznie mniej niż Covid-19”, twierdzi Catherine Hill, epidemiolog, z 20 minut. Według badań przeprowadzonych przez University of Dijon i opublikowanych w czasopiśmie naukowym skalpel, wskaźnik śmiertelności pacjentów szpitalnych z powodu Covid-19 jest trzykrotnie wyższy niż wskaźnik związany z grypą sezonową. 16,9% osób przyjętych na koronawirusa zmarło między 1 marca a 30 kwietnia 2020 r. we Francji, w porównaniu z zaledwie 5,8% osób przyjętych do szpitala między 1 grudnia 2018 r. a 28 lutego 2019 r. z powodu grypy.

READ  Star Rain: Jak oglądasz noc Orionids od czwartku do piątku?

Grypa również mniej obciąża szpitale, ponieważ pobyty są krótsze: średnio 11 dni w porównaniu z 16 dniami w przypadku przyjęć z powodu Covid-19, według danych Dane z Technicznej Agencji Informacji Szpitalnej. Obecny wirus pozostawia również więcej skutków ubocznych.
Według tego samego badania przeprowadzonego przez badaczy z DijonWiosną 2020 r. jeden na czterech pacjentów zarażonych Covid-19 miał ostrą niewydolność oddechową, w porównaniu z mniej niż jednym na pięciu pacjentów z grypą.