Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy fani Suzanne Lenglen byli „haniebni” podczas meczu Fritz vs Renderknich?

Czy fani Suzanne Lenglen byli „haniebni” podczas meczu Fritz vs Renderknich?

  • Arthur Rendernecken, ostatni trójkolorowy gracz, który wciąż walczył w czwartkowym meczu Rolanda Garrosa, rozegrał solidną partię, ale został zmuszony do odpadnięcia w czterech setach z Amerykaninem nr 9 Taylorem Fritzem podczas turnieju.
  • Został zaskoczony podczas spotkania przez publiczność Susan Lenglen, która wielokrotnie była głośna i lekceważąca podczas jego konfrontacji.
  • Zaraz po wygranej 25-latek z palcem w ustach zaatakował tłum. Gest, który wywołał sensację i uniemożliwił przeprowadzenie zwyczajowego pomeczowego wywiadu z Marion Bartoli.

w Rolandzie Garrosie,

W czwartek Marion Bartoli na korcie Suzanne Lenglen mogła rozegrać najlepszy i najgorszy mecz w swojej profesjonalnej karierze. Tak widziała Daniela Altmaiera Poruszony do łez Być ciepło przyjętym przez publiczność po jego wyczynach przeciwko niemu Yannicka Sinnera. Potem, tuż po 23:00, po prostu nie mogła przesłuchać Taylora Fritza, zwycięzcy Arthura Renderknecha, który był ostatnim Francuzem, który wciąż brał udział w wyścigu w Porte d’Autuil. To niespotykane w historii Wielkich Szlemów, gdzie zwyczajem jest słuchanie zwycięzcy dnia przez kilka chwil, nawet gdy eliminuje zawodnika z kraju gospodarza. Ale tam Bronca ogłuszała 25-letniego Amerykanina. jego wina? Aby uczcić swoje zwycięstwo, przytykając Lenglena palcem do ust, a następnie całując go w odpowiedzi na gwizdki.

Zdajemy sobie sprawę, że wiemy więcej marnować W historii tego sportu, zwłaszcza biorąc pod uwagę preferencyjne traktowanie Taylora Fritza (25) od końca trzeciego seta. Wcześniej przez długi czas był ogromny i uroczysty, mniej więcej w połowie pod względem głośności/intensywności między kursami Łukasz Chłopiec Na korcie nr 14 i Cud Gail Moonves na środku sesja nocna Wtorek. W całym secie, 5-3, służącym do pogoni za rozstawionym z numerem 9 w turnieju, coś nagle poszło nie tak. „Out!” krzyknął widz, aby odwrócić uwagę Fritza, gdy ten rzucał piłką. Więc ten ostatni logicznie odmówił trafienia tego serwisu, co doprowadziło do gwizdków, a następnie spornej decyzji arbitrażu w ruchu.

READ  Dziesięć osób próbowało w zeszły poniedziałek za oszustwa

„Kto nie skacze, nie jest Francuzem” w pełnej wersji

Stamtąd Suzanne-Lenglen pokazała wiele pysznych uwertur (m.in ramiona I Francuski hymn narodowy kilka razy przy zmianie stron) z irytującego nawyku bycia zawsze głośnym i lekceważącym podczas gier Fritz Service. Nic dziwnego, że apoteoza nastąpiła w finale, przy stanie 5:4 w czwartym secie, kiedy to na trybuny Lenglena przybyły dziesiątki kibiców Centrali, opróżnionych po zwycięstwie Saschy Zvereva. Aby nie zapomnieć o szaleństwie, które niewątpliwie będzie punktem zwrotnym Roland-Garros, zmieniliśmy długą sekwencję z dnia na dzień.

  • Słyszysz, jak tłum przemawia przed pierwszą piłką, a potem świętował podanie do siatki z niemal takim samym zapałem, jak gdyby był to zwycięski strzał Arthura Renderknycha.
  • Na 0/15 trójkolorowi kibice wykrzyknęli „Kto nie skacze, ten nie jest Francuzem”, pomiędzy dwoma punktami, wyraźnie opóźniając odpalenie kolejnego punktu.
  • A 15/15, au moment où Fritz va lancer jego deuxième balle, na końcu „la double, la double” puis „chhhhhhhh” (repris en choeur exprès pour se moquer de l’arbitre, które a réclamé the silent une bonne centaine de Raz). Wiele osób śmieje się za ich plecami, a potem wygwizduje Amerykanina, gdy zwraca uwagę sędziemu, że nie może serwować w takich okolicznościach. Pomiędzy momentem, w którym zamierzał rzucić drugą piłkę, a oddaniem ostatniego strzału minęły nie mniej niż 52 sekundy. Albo wieczność w mechanice/rutynie takiego sportu, który wymaga świętego skupienia, zwłaszcza w służbie.

Baptiste Grodnik, przyjaciel Arthura Rindercknika, wyjaśnia: „Próbując nękać Fritza, publiczność zagrała ostatnią kartę w meczu, z ostatnim francuskim graczem w turnieju. Gdyby nie było takiej atmosfery, ja” Nie jestem pewien, czy Arthur miałby taki mecz.” Jasne, ale. Obserwowany szalony entuzjazm Polia Rodionow A Monfils-Baez czuł przytłaczającą zachętę, ale nie w próbach zdestabilizowania przeciwnika prawie w jakikolwiek sposób.

Widzowie na korcie Suzanne Lenglen często wstawali i śpiewali/krzyczeli w czwartkowe wieczory, także wtedy, gdy Taylor Fritz miał zaserwować. Jeremy Laugier / 20 min

Efekt „nocnej sesji”?

„Byłem zszokowany, gdy usłyszałem, że Francuzi systematycznie oklaskują niewykorzystane zagrywki Fritza”, zauważa Riccarda, który przyjechał z Münster (Niemcy) na turniej Rolanda Garrosa. W tych warunkach koncentracja nie może być taka sama dla każdego gracza, więc zakłóca to rywalizacja W tenisie Historycznie wartości są ważne, więc nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego braku fair play.” Czy to może być jedna z implikacji? sesje nocne ? Czy pragnieniem ATP i turniejów Wielkiego Szlema jest poszerzenie grona odbiorców i odkurzenie wciąż tak oczywistych kodów tej dyscypliny, na które przez większość czasu milczeliśmy dziesięć lat temu?

READ  Czy meczowa publiczność pozwala zmierzyć ewentualny bojkot rozgrywek?

„Zastanawiam się, czy ludzie, którzy nieustannie hałasują tego wieczoru podczas wymian, znają zasady gry w tenisa” – pyta Nicolas Derrick, były mistrz francuskiej serii czwartej w tenisie i regularny zawodnik Rolanda Garrosa. Na profesjonalnym poziomie publiczność na boisku piłkarskim lub hali do koszykówki nieuchronnie gwiżdże na przeciwnika, który ma wykonać bardzo ważny rzut karny lub rzuty wolne. I Przeciwnie W tenisie nie da się tego zobaczyć/zrobić, nawet w przypadku finału Rolanda z francuskim graczem (przepraszam za bardzo pomysłową projekcję). Kiedy myślimy o wyglądzie śpiewu ramiona W czwartkowy wieczór jesteśmy w kręgu fanów piłki nożnej, a nawet ultrasów, stąd bardzo daleko nam do grona widzów, którzy tak bezczelnie przychodzą witać się z Cedrikiem Piulinem i Arnaudem Bochem w latach 90.

To wstyd mieć takie zachowanie przeciwko tak wspaniałemu graczowi jak Taylor Fritz, kontynuował Nicholas Dick, przegrupuj się. Kwestionowano nawet autorytet orzeczenia. Publiczność nie wzięła pod uwagę jego opinii. »

Elektryczność Fritza-Rinderknecha symbolizuje niemal społeczną ewolucję tych tenisowych spotkań. Biorąc pod uwagę czas rozpoczęcia tego meczu, tuż po 20:00, wymiar imprezowo-piwkowy wcale nie jest taki sam, jak w czasie sjesty, przy 25°C w pełnym słońcu. Prywatny wywiad Na boisku z Marion Bartoli Taylor Fritz niestety pominął odprawę prasową, ponieważ byliśmy ciekawi, jak jego opis wieczoru będzie częściowo zepsuty dla Lenglena.

„Australijczycy byli bardzo pijani”.

Z drugiej strony jego przeciwnik rzucił ciekawe światło. „Bardziej podoba mi się taka piłkarska atmosfera”, mówi Arthur Renderknech. „Od chwili, gdy wstajemy podczas punktów, a potem krzyczymy na wszystkie strony, jestem za tym. To sprawia, że ​​sport i gra są o wiele lepsze. Doświadczyłem tego będąc w drugim obozie wMistrzostwa Australii OpenA Australijczycy byli bardziej pijani niż Francuzi! Nie wiem, czy zostawiliśmy słodkie, małe słowa Fritza, zrobiłem to właśnie tam. »

READ  Mecz towarzyski: Limoges Piłka ręczna pokonała Benidorm

Arthur Renderknech odnosi się do swojego zwycięstwa w napiętej atmosferze nad Australijczykiem Aleksiejem Popyrinem w styczniu 2022 r., które przerwał przejściem Ośmieszanie publiczności Z bocznego kortu w Melbourne. Daniel Miedwiediew Był świadkiem odcinka prawie identycznego z US Open 2019, ale odpowiedział pomieszczeniem z mikrofonem na wygwizdywanie go przez amerykańskich fanów. Dowód na to, że poza tym, że zawsze stylowo WimbledonRoland-Garros, podobnie jak pozostałe cztery główne ligi, znajduje się na rozdrożu, jeśli chodzi o swoją tożsamość.