Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czterech policjantów zginęło w strzelaninie w Charlotte

Czterech policjantów zginęło w strzelaninie w Charlotte

Kilku funkcjonariuszy policji zginęło w poniedziałek 29 kwietnia w stanie Karolina Północna w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych podczas aresztowania przestępcy poszukiwanego za nielegalne posiadanie broni palnej.

Władze lokalne ogłosiły, że w poniedziałek 29 kwietnia w mieście Charlotte w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych cztery osoby zginęły, a cztery inne zostały ranne. Szef policji w Karolinie Północnej powiedział, że funkcjonariusze mieli właśnie aresztować poszukiwanego przestępcę w jego domu, kiedy zostali kilkakrotnie postrzeleni.

„Straciliśmy dzisiaj bohaterów, którzy po prostu próbowali zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności” – powiedział Johnny Jennings na konferencji prasowej.

Biały Dom powiedział, że prezydent Joe Biden złożył „kondolencje i wsparcie”.

„Absolutnie tragiczny dzień”

Policja została powitana strzałami, gdy interweniowała w związku z nakazem wymierzonym w mężczyznę, który został już skazany, a następnie poszukiwany za nielegalne posiadanie broni palnej.

Funkcjonariusze organów ścigania odpowiedzieli ogniem i śmiertelnie postrzelili podejrzanego, po czym we wnętrzu domu usłyszeli kolejne strzały.

Johnny Jennings powiedział, że aresztowano 17-letniego chłopca i kobietę, odnosząc się do „bardzo tragicznego dnia dla miasta Charlotte i zawodu policjanta”.

Najczesciej czytane

READ  Moskwa wysłała na front 10 000 naturalizowanych imigrantów