Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Część sfałszowanego polskiego mięsa znaleziona w Loiret

Część sfałszowanego polskiego mięsa znaleziona w Loiret

W opublikowanym wczoraj komunikacie prasowym Ministerstwo Rolnictwa twierdzi, że znalazło 145 kilogramów tego zafałszowanego polskiego mięsa, którego do tej pory nie odnaleziono Po trzech dniach poszukiwań. W całej Francji sprzedano 800 kilogramów. „Na tym etapie dotknięte zostały dziesiątki restauracji i sklepów mięsnych, szczególnie w regionie Ile-de-France oraz w departamentach Ile, Villane i Loiret”. W komunikacie prasowym precyzuje się, dodając, że szczegóły zostaną podane na początku tygodnia, „Po ujednoliceniu danych na poziomie krajowym”.

W Lorette zidentyfikowano 19 kilogramów

Prefektura Loary, z którą się skontaktowano, potwierdziła komunikat prasowy Ministerstwa Rolnictwa i wyjaśniła, że ​​mięso zostało zidentyfikowane za pośrednictwem służb Regionalnej Dyrekcji Ochrony Ludności, w jednym z przedsiębiorstw powiązanych z prowincją. Z tych partii sfałszowanego mięsa zidentyfikowano łącznie 19 kilogramów mięsa.

Mięsa nie można znaleźć w restauracjach ani u rzeźników w Loiret

O tym jednak decyduje województwoProblem nie dotyczył żadnego zakładu, sklepu mięsnego ani restauracji w rejonie Loiretponieważ mięso to zostało niemal natychmiast odsprzedane przez hurtownika Loiretain, oraz Marketing poza działemChodziło raczej o powrót za granicę. Nie podano żadnych szczegółów na temat tożsamości hurtownika, w związku z czym gubernatorstwo Loary pozostawia ministrowi szczegółowe komunikowanie się z nim.

„Co jest skomplikowane”Ministerstwo przyznało się do Agence France-Presse, „Te 145 kilogramów zostało zmieszanych z mięsem różnego pochodzenia”. Przez zainteresowanego hurtownika. „Nie możemy już ich uznawać za takich”.. Ministerstwo wyjaśniło, że mięso to nie nadaje się do spożycia, gdyż nie zostało poddane urzędowej kontroli w rzeźni, wymaganej przepisami. „Jednak na tym etapie nie ma dowodów wskazujących na ryzyko dla konsumenta”..

READ  Komisarz Thierry Breton przybył do Polski, aby porozmawiać o „gospodarce wojennej”