Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Część chińskiego pocisku rozpadła się nad Oceanem Indyjskim

Chińskie Biuro Inżynierii Przestrzeni Kosmicznej twierdziło, że wrak pocisku Long March 5B zakończył swój kurs w pobliżu Malediwów.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Koniec napięcia. Chińska Agencja Kosmiczna poinformowała, że ​​duża część chińskiego pocisku, który powrócił w niedzielę 9 maja do atmosfery, rozbił się nad Oceanem Indyjskim. Lokalizacja tego 18-tonowego obiektu była w ostatnich dniach przedmiotem wielu spekulacji. Według monitoringu i analizy, 9 maja 2021 r. O godzinie 10:24 (04:24 czasu francuskiego) pierwszy stopień rakiety nośnej Longue-Marche 5B wszedł w atmosferę ”.Chińskie Biuro Inżynierii Przestrzeni Kosmicznej podało w oświadczeniu, podając współrzędne punktu na Oceanie Indyjskim w pobliżu Malediwów.

Powiedział, że większość tej części rozpadła się i rozpadła po wejściu w atmosferę. SpaceTrack, który wykorzystywał amerykańskie dane wojskowe, potwierdził to wejście w atmosferę. „Każdy, kto widział powrót LongMarch5B do szkoły, może się zrelaksować. Pocisk spadł”., Napisał na Twitterze.

Chińskie władze stwierdziły, że niekontrolowany powrót pocisku Long March-5B, który 29 kwietnia umieścił na orbicie pierwszą jednostkę swojej stacji kosmicznej, stwarza niewielkie ryzyko.

READ  Stan Nowy Jork żąda 370 milionów dolarów