Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Covid zwiększa presję, by nie wiedzieć, co się wydarzy”

31.12.2021 o 06:30 CET

Katalończyk Jordi Ribera przyszedł na ławkę hiszpańskiego pochodzenia pod koniec lata 2016 roku Po przedolimpijskim „fiasku” Igrzysk w Rio rzeczywistość zespołu zmieniła się dzięki pracy i filozofii będącej synonimem sukcesu. W ciągu pięciu lat i dwóch miesięcy u steru hiszpańska drużyna ustanowiła niesamowity rekord Dwa złote medale europejskie, brązowy medal Pucharu Świata i Brąz olimpijski Który żegnał legendarną byłą Azulgranę Raúl Entrerríos Tokyo.

Hiszpania właśnie zakończyła krótką pierwszą fazę przygotowań do styczniowego spotkania w Holandii, a ostatnia faza rozpocznie się w niedzielę Z Katalończykami Gonzalo Perezem de Vargasem, Aitorem Arino, Alexem Gomezem i Angelem Fernandezem W rozmowie trener wyjaśnił: Sporty Jego odczucia związane z wydarzeniem kontynentalnym.

Jak przebiegły te cztery dni przygotowań?

Jestem zadowolona i zadowolona. Gracze wyjechali w czwartek i powrócą w niedzielę. Podczas naszych dwugodzinnych sesji wykonaliśmy dużo pracy fizycznej, technicznej i taktycznej, ale przyznali to. Wielu z nich miało tydzień lub 10 dni wolnego, co było dla nich bardzo dobre w tak długich sezonach i przy zaległych meczach.

Jakie masz wspomnienia z Tokio?

Uczucie pokonywania bardzo trudnego kursu, bo trwało to dłużej i trzeba było jeździć na pełnych obrotach. Było wiele kontuzji i niepowodzeń, ale odpowiedzieliśmy i zdobyliśmy najważniejszy medal. Kolor nie ma znaczenia. W grupie śmierci, po zwycięstwach nad Norwegią i Niemcami, dobrze ustawiliśmy się na przebicie i w ćwierćfinale udało nam się zdobyć mecz ze Szwecją. Pamięć jest świetna, ale pozostaje w lusterku wstecznym i trzeba patrzeć przed siebie.

Ribera, Mantido po brązie w Tokio

| .

Celem tego Europejczyka jest zdobycie trzeciego złotego medalu z rzędu?

Zawsze mamy pomysł na rywalizację na co dzień. Potrzebujemy dużo gry zespołowej i wkładu wszystkich. Na Mistrzostwach Europy 2018 przegraliśmy ze Słowenią i następnego dnia musieliśmy pokonać najwygodniejsze Niemcy, aby zakwalifikować się do półfinału. Ten mecz był punktem zwrotnym. W półfinale pokonaliśmy Francję czterema bramkami, aw finale w świetnym meczu pokonaliśmy Szwecję. W europejskiej przeszłości celem była walka o bezpośrednie miejsce w meczach, wyszedł doskonały turniej, aw finale z Chorwacją udało nam się wrócić. Ten ruch został oceniony bardzo dobrze.

READ  Mercato: PSG zwraca uwagę na plik Pogby (LP)

Dużo nowości…

Tak, i dla niektórych jest to ich pierwsze doświadczenie na tym poziomie. W drużynie mamy Czechy, Szwecję i Bośnię, bardzo dobre drużyny, które będą nas testować od początku. Musimy mocno zacząć od początku i przesunąć punkt do drugiego etapu, jeśli nam się uda. Może być kilka niespodzianek z Rosją czy Polską, ale myślę, że o półfinały będziemy walczyć z Norwegią i Niemcami.

Ferran Sole, w listopadzie przeciwko Rumunii

| .

Zawsze mówimy o odnowieniu, ale Oto dziewięciu graczy w wieku 26 lat lub młodszych

To było jak psychoza od czasu pojawienia się przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2016 roku. Była grupa, która miała duży wpływ i nie była tak stara, jak bramkarze, prawy skrzydłowy, a może także lewy. Tak, musieliśmy się zmienić w pierwszym rzędzie iw obrocie, ale na to pracowaliśmy i gdyby kontuzje były szanowane, mielibyśmy więcej wiadomości. Nie należy też zapominać o tym doświadczeniu. Nie zapłaciliśmy wysokiej ceny za tę trwającą zmianę, ale jesteśmy gotowi ją wesprzeć, jeśli tak się stanie.

Czy porażka Alexa Dogshibaeva z powodu kontuzji „kija” to wielka sprawa?

Stopniowo zmieniał rolę i nie ma już równowagi w swoim zespole oraz w drużynie narodowej. Trenerzy powinni założyć, że zespół, który mamy, jest najlepszy i starać się jak najlepiej go wykorzystać.

Alex Dujshebaev, niski z wielkiego projektu

| .

Czy Covid zwiększa presję?

W selekcji mamy dwa problemy. Pierwszym z nich są kontuzje, które pozostawiły takich młodych zawodników jak Dougshebayev (Alex i Danny) czy Ander Izquierdo. Jest też koronawirus, który dodatkowo stresuje brak wiedzy o tym, co się wydarzy. Czasami są rzeczy, których nie możesz kontrolować. Albo tak, bo zdecydowałeś. Testowaliśmy to już na mundialu i na igrzyskach, ale teraz ludzie są kontuzjowani bardziej niż kiedykolwiek… To kolejna przeszkoda dla wszystkich. Dobrą rzeczą jest to, że mamy grupę, która jest chętna do udziału i jest doceniana. Miguel (Sanchez Megalon) musiał opuścić focus o 10, a Javi Rodriguez wszedł o 11. Dzwonisz do nich i od razu ścigają się.

READ  Angielska Premier League – Manchester City wskoczył w tabeli po pokonaniu Chelsea (1:0)

O co prosisz swój zespół? w obliczu Europy?

Reprezentacja narodowa musi zachować cechy, poświęcenie, poświęcenie i umiejętność walki, które pozwalały nam rozgrywać bardzo trudne mecze lub wpędzać nas w kłopoty. Ta umiejętność wiary w siebie i poświęcenie nieoddawania piłki dały nam rezultaty i musimy utrzymać tę filozofię.

Wreszcie, jak się masz po pięciu latach sprawowania urzędu i trzech latach w Paryżu 2024?

To już pięć doskonałych lat z czterema medalami. Dwa złote medale europejskie, jeden brązowy olimpijski i jeden Puchar Świata. Bardzo dobry kurs. Jestem bardzo spokojna i jak zwykle nie mogę się doczekać współpracy nie tylko tutaj, ale także z młodzieżą Republiki Środkowoafrykańskiej w Granadzie. I co ma nadejść. Teraz nie martwię się o swoją przyszłość.