Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: wirus może zwiększać ryzyko choroby Alzheimera, choroby Parkinsona lub udaru mózgu

Według duńskiego badania prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę Alzheimera jest 3,5 razy większe, jeśli masz Covid.

Przez kilka dni Europa stanęła w obliczu nowej fali COVID-19 Zwiększenie liczby infekcji i hospitalizacji. Jeśli wpływ wirusa wydaje się być właściwie zbadany, to długotrwałe skutki Nadal mocno niedoceniany.

Przeczytaj także:
Covid: „Bardziej dotkliwe”, jak długo utrzymują się objawy w przypadku nowego wariantu BA.5?

Wskazuje na to w szczególności a Współczesne studia duńskieI badanie związku między wirusem Covid a ryzykiem infekcji Zaburzenia neurodegeneracyjne.

Zgodnie z wynikamiPo skażeniu przez Covid znacznie zwiększysz szanse na cierpieniechoroba AlzheimeraZ Parkisongdzie atak mózgu.

Przeczytaj także:
Covid — aktualizacja szczepionki Pfizer „Bardzo silny przeciwko Omicronowi i jego wariantom”: pełna lista skutków ubocznych

Szczegóły badania

Badanie opiera się na ponad 900 000 Dania, z których 43 375 osób uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Według naukowców pacjenci zakażeni wirusem są narażeni na zwiększone ryzyko rozwoju wielu chorób i zaburzeń neurodegeneracyjnych.

Będzie niebezpieczeństwo 3,5 razy wyższy w przypadku choroby Alzheimera, 2,6 razy wyższy dla choroby Parkinsona, 2,7 razy wyższy niż skok i 4,8 Wyższe czasy krwotoku śródmózgowego.

Wyniki, aby spojrzeć na to z perspektywy

Jednak to zwiększone ryzyko jest już obecne w chorobach układu oddechowego, takich jak: grypa albo Zapalenie płuc. A priori będzie to równoznaczne z infekcją wywołaną przez covid. tylko z niebezpieczeństwaatak mózgu Będzie to 1,7 razy.

#koronawirus choroba Los Patientes ambulatorios positivos en Coronavirus tienen un Mayor riesgo de padecer la fermedad de Alzheimer, Parkinson y el ictus isquémico https://t.co/yC6iy2LxE5

– Diario Hoy (@hoyextremadura) 25 czerwca 2022

READ  420 lat temu płodny astronom Tycho Brahe zmarł... z powodu eksplodującego pęcherza!