Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: Nie ma potrzeby serwowania go w barach i restauracjach, pierwszego dnia bez pozwolenia zdrowotnego w piątek w Katalonii

Katalonia zdecydowała się znieść od piątku obowiązek wydawania zezwoleń zdrowotnych na wejście do barów, restauracji i hal sportowych.

Duża część populacji jest ponownie podatna na zakażenie wirusem„ze względu na zmienną Omicron”,bez względu na stan szczepień lub fakt, że już zachorowali”Samorząd wojewódzki uzasadniał, że kieruje się opinią swojej komisji eksperckiej.

Zgodnie z raportem ekspertów z delegowanego komitetu Covid, wykazano, że wariant Omicron zmienia skuteczność przenikania, ponieważ znaczna część populacji jest ponownie narażona, nawet po zaszczepieniu. „Środek został umieszczony w innym kontekście epidemiologicznym, przed nową alternatywą, i był zachętą do szczepień, ale to nie było zamierzone, wyjaśniła we wtorek rzeczniczka rządu Patricia Blaga. Podstawowym celem było ograniczenie infekcji. Jednak w przypadku Omicron należy wątpić w jego przydatność”.

W zeszłym tygodniu skończyła się godzina policyjna. Kluby nocne pozostaną jednak zamknięte jeszcze przez kilka dni. Rząd ogłosił zamiar ich ponownego otwarcia 11 lutego.

READ  O czym pamiętać od czwartku, 7 kwietnia