Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: Dlaczego niektórzy ludzie nie zarażają się wirusem, gdy mieszkają z pozytywną osobą?

Odkrycie naukowe pokazuje, że niektórzy ludzie są chronieni przed zakażeniem Covid dzięki komórkom powstałym po przeziębieniu.

Osoby z przeziębieniem są mniej narażone na Covid niż inni.

W każdym razie jest to konkluzja badania naukowego przeprowadzonego przez brytyjskich badaczy z Imperial College London, którzy tym odkryciem wykazali wagę Limfocyty T w zakażeniu krowim.

Badanie 52 osób

Badanie rozpoczęło się we wrześniu 2020 r., Kiedy większość osób w Wielkiej Brytanii nie była lub była szczepiona przeciwko Covidowi.

Naukowcy zadzwonili do 52 osób, które mieszkały z osobą zakażoną wirusem potwierdzonym przez reakcję łańcuchową polimerazy i w ten sposób były narażone na działanie wirusa.

Uczestnicy przeszli początkowo testy PCR, a następnie 4 dni i 7 dni później, aby ustalić, czy zostali zarażeni.

Próbki krwi pobrano od wszystkich 52 uczestników w ciągu 1 do 6 dni od ekspozycji na wirusa. Umożliwiło to naukowcom analizę poziomów wcześniej istniejących limfocytów T.

Naukowcy odkryli, że u 26 osób, które nie miały infekcji, były znacznie wyższe poziomy tych reaktywnych komórek T w porównaniu z 26 osobami, które miały infekcję.

Wyniki tych badań zostały opublikowane w: Natura w poniedziałek 10 stycznia Mógłby nawet umożliwić opracowanie uniwersalnej szczepionki dzięki temu nowemu specyficznemu czynnikowi.

Wyraźna rola ochronna

W rzeczywistości to badanie stanowi demonstrację rola ochronna Limfocyty T.

ten limfocyty Powstał podczas infekcji innym wirusem koronowym, takim jak przeziębienie Poznaj covidUdowodniono to kilka miesięcy temu.

Ale to nowe badanie dostarcza dowodów na to, że te limfocyty, limfocyty T Może całkowicie chronić przed zakażeniem kowbojem.

Głównym założeniem badaczy przed rozpoczęciem tego badania była wiedza Dlaczego niektórzy ludzie nie złapali Covida, kiedy byli tak narażeni? Zwłaszcza mieszkając z osobą zarażoną.

Narażenie na Covid na ogół nie prowadzi do infekcji A istniejące wcześniej limfocyty T, wyposażone w endemiczne ludzkie koronawirusy, mogą chronić ludzi, którzy nie zostali jeszcze zakażeni Covid. „

READ  Miliarder Richard Branson spełnia swoje marzenie o kosmosie, punkcie zwrotnym w turystyce kosmicznej

Chroni tylko szczepionka

Zainteresowanie badaczy tym badaniem jest jednoznaczne w jednym punkcie i wyjaśnili to w wywiadzie z nimImperial College w Londynie : To tylko odkrycie naukowe, ale nie jest to ochrona przed Covid.

Dziś tylko szczepionka może chronić przed tą infekcją.

W kierunku uniwersalnej szczepionki?

W połączeniu z naukowym wyjaśnieniem, które może wyjaśniać, że niektórzy ludzie będą bardziej chronieni przed infekcją niż inni w danym czasie, to odkrycie na limfocytach T może to umożliwić. Projekt szczepionki z tymi danymi.

Naukowcy wykazali, że limfocyty T celują w białka wewnątrz Covid, a nie w białko wypustek znajdujące się na powierzchni wirusa, znane białko wypustek, aby chronić przed infekcją.

Obecne szczepionki nie indukują odpowiedzi immunologicznej na te endogenne białka.

Naukowcy twierdzą, że wraz z naszymi obecnymi skutecznymi szczepionkami ukierunkowanymi na białka szkieletowe, te endogenne białka stanowią nowy cel dla szczepionki, która może zapewnić długotrwałą ochronę, ponieważ odpowiedzi komórek T utrzymują się dłużej niż odpowiedzi przeciwciał, które zmniejszają się przez kilka miesięcy po szczepionka.