Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Trzecia fala na Seszelach, najbardziej zaszczepionym kraju na świecie

opublikowany

Aktualizacja

Długość wideo: 3 minuty.

Francja 2
Artykuł autorstwa

Seszele, jeden z najczęściej szczepionych krajów na świecie, przeżywają boom epidemiczny. Celem są chińskie i indyjskie szczepionki przeciwko Covid-19.

Trzecia zaciekła fala wirusa Covid-19 uderzyła na Seszele. W stolicy, podobnie jak w innych miejscach, szkoły są zamknięte, a zgromadzenia są zabronione. Zaskoczenie jest tym większe, że kraj ten posiada światowy rekord szczepień: 85% populacji powyżej 18 roku życia otrzymało już dwie dawki. Ta nowa fala rodzi wiele pytań. „To może być skuteczne, ale może nie być” – komentuje jeden z mieszkańców. Nigdy nie wiadomo, co się stanie. Dostajesz szczepionkę, a mimo to możesz dostać Covid.

Spośród osób, które uzyskały pozytywny wynik w ostatnich dniach w kraju, 30% było w pełni zaszczepionych. Na Seszelach najczęściej stosuje się chińską szczepionkę Sinopharm. Został skrytykowany przez niektórych specjalistów, został zatwierdzony przez Światową Organizację Zdrowia, a władze tego kraju mu zaufały. „Ta szczepionka robi dokładnie to, czego się od niej oczekuje. Zapobiega ciężkim formom chorób” – powiedział. Potwierdza dr Jude Gideon, komisarz ds. Zdrowia publicznego na Seszelach. PlikOsoby, które są dziś w stanie krytycznym, nie otrzymały szczepionki ”. Pomimo tej nowej fali kraj nadal otwiera się ponownie dla turystów.

READ  W 2024 roku Donald Trump będzie obstawiał swoją przyszłość polityczną