Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: mleko matki zawiera przeciwciała przez okres do 10 miesięcy po zakażeniu

Odkrycia muszą zostać potwierdzone, ale mogą być ważnym przełomem w ochronie dzieci przed Covid-19 i leczeniu osób z ciężkimi postaciami choroby. Jeśli już wiadomo, że mleko matki zakażone Covid-19 lub zaszczepione dostarcza niemowlętom korzystne przeciwciała, nowe badanie właśnie wykazało, że ich skuteczność może być większa niż szacowano, szczegóły Stróż Poniedziałek 27 września.

Według brytyjskiej gazety dane wskazują, że karmiące piersią kobiety zakażone Covid-19 nadal wydzielają przeciwciała neutralizujące wirusa w swoim mleku do 10 miesięcy po zakażeniu. Wyniki zostały zaprezentowane przez badacza chorób zakaźnych podczas 15. Międzynarodowego Sympozjum Karmienia Piersią i Karmienia Piersią, które odbyło się w dniach 21-22 września. Jednak nie zostało to potwierdzone przez społeczność naukową.

Ochrona dziecka…

Aby osiągnąć te odkrycia, Rebecca Powell i jej zespół w szpitalu Mount Sinai w Nowym Jorku przeanalizowali mleko matki 75 matek, które wyzdrowiały z zakażenia Covid-19. 88% z nich dostarczyło więc przeciwciała, które specyficznie rozpoznają koronawirusa ze zdolnością do jego neutralizacji dla niektórych. Obecność może utrzymywać się od czterech do dziesięciu miesięcy po zakażeniu.

>> PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ – Covid-19: Nie ma ryzyka jednoczesnego zastrzyku przeciw grypie i dawki przypominającej

Przypomina, że ​​to nowe badanie potwierdza hipotezę wysuniętą już w hiszpańskim badaniu w czerwcu ubiegłego roku BFMTV który twierdził, że karmienie piersią może być sposobem na ochronę ich przed wirusem. Według danych podanych przez The Guardian, prawie co dziesiąte dziecko poniżej pierwszego roku życia będzie musiało być hospitalizowane z Covid-19.

…ale też chory

Ale jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że przeciwciała znajdujące się w mleku matki mogą pomóc w leczeniu osób poważnie zakażonych wirusem Covid-19. „To może być świetne leczenie”, ponieważ badane przeciwciało, IgA, „podobno znajduje się w błonach śluzowych, jak wyściółka układu oddechowego, i żyje tam bardzo dobrze” – powiedziała podekscytowana Rebecca Powell.

READ  Sejm przyjął kontrowersyjną nową ustawę medialną

>> Czytaj także – Covid-19: nowe leczenie dopuszczone we Francji dla pacjentów już w szpitalu

Zatem zdaniem naukowca: „Możemy sobie wyobrazić, że jeśli jest stosowany w leczeniu typu inhalator, może być bardzo skuteczny w tym okresie, kiedy osoba jest bardzo chora, ale jeszcze do tego momentu nie dotarła”. Na intensywnej terapii. Być może nowa nadzieja na pomoc ludziom w rozwoju ciężkich postaci Covid-19.