Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Kurczenie się penisa i nagłe problemy z erekcją mogą być objawami infekcji

podstawowy
Według kilku bardzo poważnych badań, u niektórych pacjentów występują zaburzenia erekcji związane z uszkodzeniem tkanek jamistych. Może również wystąpić skrócenie długości penisa.

Podmiot może się uśmiechać, ale jest to wręcz niebezpieczne. W podcaście amerykańska wersja łupek Wyemitowany w piątek 14 stycznia trzydziestolatek opowiada jak zarażony Covid-19 Spowodowało to jego problemy z erekcją, problemy, których twierdzi, że nigdy wcześniej nie miał. Twierdzi również, że jego penis „skurczył się” znacznie, o około 4 centymetry. „Byłoby to związane z uszkodzeniem naczyń spowodowanym chorobą, a moi lekarze twierdzą, że prawdopodobnie będzie to trwałe” – mówi, zauważając, że zdarzenie to nadszarpnęło jego pewność siebie.

Czy pacjent z Covid-19 jest odosobnionym przypadkiem i czy wirus naprawdę powoduje tego rodzaju zaburzenie? Według wielu ostatnich badań taki szkodliwy efekt byłby bardzo niebezpieczny. Dlatego w maju zeszłego roku naukowcy opublikowali wyniki swojej pracy w: Międzynarodowy Dziennik Zdrowia Mężczyzn, uznane czasopismo medyczne, zauważa, że ​​Covid-19 rzeczywiście może powodować zaburzenia erekcji: „Nasze badanie jako pierwsze wykazało, że Covid-19 jest obecny w penisie długo po zakażeniu u ludzi. Nasze wyniki sugerują również, że dysfunkcja śródbłonka związana z Covid 19 Infekcja może przyczynić się do zaburzeń erekcji.”

Wirus zakłóca przepływ krwi.

Zjawisko to jest związane z zakażeniem pojawiającym się koronawirusem (Covid-19), czyli warstwą komórek wyścielającą wszystkie naczynia ciała, znajdujące się na powierzchni ciał jamistych oraz tkankami, które zanurzają się we krwi podczas erekcja. Scena. Jak już szczegółowo opisano WyrazićWraz z publikacją trzeciego opracowania naukowego w czasopiśmie naukowym Nauka DirectZanieczyszczając i uszkadzając tę ​​barierę komórkową, wirus zakłóca przepływ krwi, czasami uniemożliwiając penisowi erekcję.

Nieco wcześnie opublikowane wcześniejsze badanie Za pośrednictwem specjalistycznego czasopisma medycznego „Andrologia”, przeprowadzony we Włoszech na ten sam temat, zbadał przypadki 100 mężczyzn, z których 75 zachorowało na Covid-19. Wśród osób dotkniętych chorobą 28% miało zaburzenia erekcji w porównaniu z 9% wśród osób bez. Stąd nazwa nadana temu badaniu: „ukryj się, aby kontynuować”, co można przetłumaczyć jako po prostu „zamaskuj, aby to utrzymać”. W swoich wnioskach naukowcy faktycznie zachęcali mężczyzn do używania maski i szczepień w celu zapobiegania problemom z erekcją.

READ  Oczywiste gry kosmiczne nie są najlepsze - Marseilia News

Tak też radzili brytyjscy urolodzy w filmie szeroko rozpowszechnionym w Internecie, w którym potwierdzili, że mężczyźni z Covid-19 są 6 razy bardziej narażeni na zaburzenia erekcji.

W przeciwieństwie do tego, co przydarzyło się mężczyźnie, który zeznawał w podkaście Slate, może również wystąpić zmniejszenie rozmiaru penisa, chociaż według dr. Charlesa Wellivera, amerykańskiego urologa, który również udzielił wywiadu w tym programie, „nie jest to zbyt powszechne”. Problemy z erekcją związane z czynnikami fizjologicznymi, a więc nie natury psychologicznej, mogą w rzeczywistości powodować ten rodzaj skurczu. Dzieje się tak szczególnie w przypadku niektórych pacjentów po raku prostaty, wyjaśnia blog. Witam doktorze na Franceinfo.

Dr Welliver wskazuje również, że mężczyźni z Covid mogą również doświadczać priapizmu, choroby, która powoduje uporczywe, często niezwykle bolesne erekcje. Lekarz chce wszystkich uspokoić, wskazując, że istnieją metody leczenia i rozwiązania.

Inny specjalista zaangażowany w ten program również zapewnia nas, że „bardzo dobrze wiemy, że 'Covid Dick’ to prawdziwe zło i że ci mężczyźni niczego nie wymyślają”.