Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Counter-Strike 2: data premiery, silnik Source 2 i nowe funkcje Wszystko o kontynuacji CS: GO

Counter-Strike 2: data premiery, silnik Source 2 i nowe funkcje Wszystko o kontynuacji CS: GO

Na początku marca podejrzewano, że NVIDIA zapowiedziała Counter Strike 2 Przed Valve, poprzez pliki w sterowniku; Kilka dni później to studio umieściło wskazówki dotyczące swojej przyszłej gry w aktualizacji DOTA 2. Nic dziwnego, że 22 marca Stawiasz Valve na czele Counter-Strike 2.

© Zawór

Według Valve „ Dzięki Counter-Strike 2 Counter-Strike dokonuje największego skoku technicznego w całej swojej historii i gwarantuje nowe funkcje i aktualizacje na nadchodzące lata. »

Konkretnie, słynna seria gier wideo FPS, zapoczątkowana w 2000 roku przez Counter-Strike, wykorzystuje silnik Source 2. Wersja, która już działa w szczególności w Half-Life: Alyx i DOTA 2. Poprzednia wersja, Counter-Strike: Global Offensive, wydana w 2012 roku, wykorzystuje silnik Source 1. Rewizja głównych zmian.

Najlepsze gry FPS (gry i franczyzy) wszech czasów

Kiedy Counter-Strike 2 zostanie wydany i jak mogę wziąć udział w fazie testów?

Premiera zaplanowana jest na lato tego roku, bez dalszych szczegółów kiedy. Do Twojej wiadomości, ten sezon rozpocznie się 21 czerwca i zakończy 23 września.

Tymczasem studio rozpoczęło już fazę testów. Nie ma gwarantowanego sposobu uczestnictwa, ale jeśli jesteś zapalonym graczem Counter-Strike: Global Offensive, możesz mieć nadzieję, że zostaniesz wybrany. W rzeczywistości Valve daje niektórym osobom możliwość zagrania w tę wersję beta.

Kryteria wyboru obejmują między innymi ostatni czas gry na oficjalnych serwerach Valve, współczynnik zaufania i status twojego konta Steam. Studio nie podaje, ile osób weźmie udział w fazie testów Counter-Strike 2. Z czasem planuje rozszerzyć dostęp, ale jednocześnie ostrzega, że ​​dostęp będzie ograniczony. Zarezerwowane dla kilku graczy CS:GO »

Krótko mówiąc, wszystko, co możesz zrobić, aby zmaksymalizować swoje szanse, to grać w Global Offensive tak często, jak to możliwe, jednocześnie grając uczciwie. Jeśli zostaniesz wybrany do fazy testowej Counter-Strike 2, otrzymasz powiadomienie w menu głównym CS:GO.

READ  Destiny 2 – Gdzie jest Xûr i jaki jest jego sprzęt? 04 marca 2022

Na razie ta wersja testowa jest ograniczona do nieklasyfikowanych i nieklasyfikowanych trybów rywalizacji na mapie Dust II. Ponownie studio obiecuje dodać inne tryby, mapy i funkcje do gry później. Według Valve ta faza testów powinna być przede wszystkim. Umożliwienie oceny części funkcjonalności Counter-Strike 2 w celu wyeliminowania wszelkich problemów przed globalną premierą ».

Co nowego w Counter-Strike 2?

Oczywiście w przypadku Counter-Strike 2 Valve nie zmienia przepisu, który zapewnia sukces tej serii od ponad dwóch dekad. Nowe dzieło to wciąż strzelanka pierwszoosobowa (FPS), w której rywalizuje się z dwoma zespołami złożonymi z pięciu graczy w różnych trybach gry. Tak więc główną zmianą jest przejście do silnik źródłowy 2.

Ogólnie rzecz biorąc, Source 2 przynosi nowe oświetlenie, a także lepszy system renderowania oparty na fizyce: tekstury, światła i odbicia są bardziej realistyczne. Valve obiecuje ogólnie lepsze efekty wizualne, w tym dziury po kulach” Teraz widać to wyraźnie z daleka „oparte na” Nowe kierunkowe plamy krwi »; Poprawiono także efekty otoczenia (wybuchy, płomienie, światła C4…) oraz efekty dźwiękowe.

Kiedy Counter-Strike 2 został wydany oficjalnie, studio opublikowało trzy filmy szczegółowo opisujące trzy główne ulepszenia lub funkcje dostępne w tej wersji silnika.

Pokazuje najlepiej

Pierwsza z nich pokazuje najlepszy wizualny widok map gry. Ogólny układ map się nie zmienia, ale jak pisze studio, korzystają na nowym oświetleniu Source 2 i tym samym zyskują” System wyświetlania oparty na fizyce z bardziej realistycznymi materiałami, światłami i odbiciami.

Według Valve nowe narzędzia i funkcje renderowania w Source 2 umożliwiają przeglądanie map” od góry do dołu Oto kilka bezpośrednich porównań Counter-Strike: Global Offensive i Counter-Strike 2.

Nuke CS2 © Valve
Nuke CS:GO © Valve
Pył 2 CS2 © Zawór
Dust 2 CS:GO © Valve
CS2 © Wiadukt zaworu
CS:GO Top Pass © Valve

Bardziej zaawansowane zarządzanie dymem

Drugim aspektem, który podkreśliło studio, jest bardziej zaawansowane zarządzanie dymem z bomb dymnych, które jest teraz „ Dynamiczne obiekty wolumetryczne, które wchodzą w interakcje z otoczeniem i reagują na oświetlenie, strzały i wybuchy ».

Oprócz efektów wizualnych wpływa to na rozgrywkę na dwa sposoby. Po pierwsze, ” Wybuchowe pociski i granaty mogą wypchnąć dym na krótki czas, aby oczyścić pole widzenia lub odwrotnie, zmniejszyć widoczność »; Po drugie, dym podlega teraz naturalnej dyfuzji: wydostaje się przez otwarte drzwi i wybite okna, wchodzi i schodzi po schodach, przemieszcza się długimi korytarzami i miesza się z innymi dymami.

Zmiany taryfy

Wreszcie ostatni aspekt ma związek z szybkością mieszania (ile razy serwer jest aktualizowany na sekundę). Studio informuje, że nie ma już żadnego wpływu na poruszanie się, strzelanie czy rzucanie granatami. Valve wyjaśnia, że ​​w poprzednich grach Counter-Strike serwer używał oddzielnych okresów czasu („hash”) do pobierania stanu gry. Dzięki aktualizacji buildu dopuszczonej przez Counter-Strike 2 oraz wykorzystaniu „podpowiedzi” serwer zna teraz dokładny moment ruchu, strzału czy rzutu granatem.

Dziedzictwo Hogwartu: historia, wydajność, silnik… Wszystko, co musisz wiedzieć o otwartym świecie Harry’ego Pottera

Ile kosztuje Counter-Strike 2?

Counter-Strike 2 zostanie wydany jako darmowa aktualizacja do CS:GO. Pamiętaj, że to dzieło jest dostępne bezpłatnie od końca 2018 roku; Innymi słowy, będziesz mógł grać w Counter-Strike 2 za darmo.

Z drugiej strony powinieneś mieć świadomość, że cały Twój ekwipunek z CS:GO zostanie przeniesiony do Counter-Strike 2. Zachowasz wszystkie przedmioty, które zbierałeś przez lata.

Dotyczy to również kar turniejowych: kary w CS:GO dotyczą Counter-Strike 2 i odwrotnie. Oczywiście konta, które zostały zablokowane przez VAC lub konta w grze w CS:GO nie mogą grać w Counter-Strike 2 na serwerach zablokowanych przez VAC.

Na koniec, jeśli chodzi o dostępność serwerów społecznościowych, studio wskazuje, że nie ma tego w planach fazy testowej. Więcej informacji na ten temat Valve przekaże później.

Na koniec, aby uzupełnić ten przegląd, poniżej znajdziesz wideo Grać Z Counter-Strike 2 powstającego z deathmatchu na Dust 2. Kanał Counter-Strike YouTube firmy ESL przesłał go w weekend.

źródła: zawór 1I LED 2