Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coraz więcej polskich inwestorów się tam osiedla

Coraz więcej polskich inwestorów się tam osiedla

Odnosząc się do niedawnego podpisania deklaracji intencyjnej przez ambasadora Maroka w Warszawie Abderrahima Atmona z dwoma polskimi firmami specjalizującymi się w produkcji cywilnego i wojskowego sprzętu transportowego i logistycznego, specjalistyczna strona internetowa potwierdza korzystny klimat dla inwestycji w Królestwo Maroka.

Zaznaczył, że przedstawiciele dwóch polskich firm Chimide Polska i Zamet-Glowno, którzy podpisali ten wniosek, z zadowoleniem przyjęli możliwości, jakie mają firmy zagraniczne chcące zainwestować w Maroku oraz wysiłki podejmowane przez Królestwo na rzecz rozwoju obszarów pustynnych.

Wywołując zainteresowanie swojej firmy Saharą, Krzysztof Theodor Pisiadecki ze Schmid Polska chwalił „klimat stabilności w Królestwie, dynamikę jego rozwoju i odważne reformy zapoczątkowane przez Jego Królewską Mość Króla Mohammeda VI”, pisał na portalu, w którym zaznaczył, że Maroko cieszy się klimat stabilności w niestabilnym środowisku regionalnym Od arabskiej wiosny 2011 r. przypomniał, że w styczniu zeszłego roku inni polscy inwestorzy podpisali umowy handlowe na inwestycje w południowym regionie Maroka.

Strona internetowa podkreśla również strategiczne położenie Królestwa i znaczenie jego „młodej, dynamicznej i stosunkowo dobrze wyszkolonej ludności”, dodając, że Maroko wdrożyło różne projekty rozwojowe w swoich południowych stanach, aby zwiększyć międzynarodowe zainteresowanie i inwestycje w regionie.

Po uznaniu przez Stany Zjednoczone pełnej i całkowitej suwerenności Maroka nad Saharą strona internetowa stwierdziła, że ​​„kilka podmiotów międzynarodowych wyraziło zainteresowanie” regionem, zauważając, że „kilka krajów partnerskich wyraziło poparcie dla planu autonomii Maroka poprzez utworzenie konsulatów w miasta Dakhla i Laayoune.”

Chociaż Polska ma tylko jeden konsulat w Agadirze, zauważył, że „ponowne zainteresowanie Polski regionem sugeruje, że ten europejski kraj może pewnego dnia wesprzeć Maroko w jego dążeniu do większego międzynarodowego uznania jego suwerenności terytorialnej”.

BiznesPolska zwraca uwagę, że Maroko stara się także czerpać korzyści ekonomiczne bezpośrednich inwestycji zagranicznych w południowych guberniach, z inwestycjami zagranicznymi o wartości 13,8 mld dirhamów (1,56 mld USD) w okresie od stycznia do listopada 2020 r.

READ  Przyszłe wyzwania polskiego rynku sprzedaży domów i perspektywy rozwoju branży na rok 2027 - Androidfun.com

Wreszcie, pomimo negatywnych skutków pandemii COVID-19, Maroko nadal wita nowych inwestorów zagranicznych. (z mapą)