Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Collywobble? Trzy najczęstsze przyczyny tego bólu

Nierzadko zdarza się ból brzucha, ale jest on silny i im szybciej znajdziemy jego przyczynę, tym szybciej będziemy mogli zastosować leczenie, które przyniesie ulgę. Oto najczęściej spotykane.

Cierpi na ból brzucha Bardzo częste. Kiedy te Ból trwa Lub powracają przewlekle, konieczne jest poznanie przyczyny, aby wdrożyć odpowiednie leczenie. Trzy główne choroby Wyjaśnia, że ​​problemy trawienne mogą powodować bolesne uczucie w dole żołądka Dr Philip Goodberg, gastroenterolog i hepatolog :

  1. Refluks żołądkowyco niekoniecznie prowadzi do oparzeń kwasem sięgających tylnej części gardła, ale może jedynie prowadzić do postaci Ból lub skurcze.
  2. Kolka wątrobowawynik Od kamienia w pęcherzyku żółciowym : Klasyczny ból występuje w prawym boku, ale może być również skoncentrowany pośrodku, w „żołądku”; Jest mocny i utrzymuje się kilka godzin.
  3. Zakłócenia w transporcieznacznie Zaparcie Co powoduje wyraźną kolkę, czyli ból jelit rozciągający się na ten obszar.

Ból brzucha i nudności: czy jest za dużo do jedzenia?

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest nadmiar kalorii. Odczuwamy bóle brzucha, ponieważ zjedliśmy za dużo jedzenia, zjedliśmy za dużo tłuszczu, słodyczy lub za dużo alkoholu.. W przeciwnym razie ból ten może odpowiadać zjawisku lęku, ponieważ rzadko jest objawem organicznym (z wyjątkiem okresu ciąży). „Jeśli problemy pojawiły się niedawno i towarzyszą im objawy ostrzegawcze, takie jak utrata masy ciała, anemia, gorączka, a nawet zmęczenie, Powinieneś skonsultować się z lekarzem Kto zadba o to, aby nie było poważniejszych chorób„, ostrzega gastroenterolog.

Bóle brzucha i pleców: wrzody?

Każdy ból brzucha będzie prawdopodobnie promieniował do pleców, ale ogólnie rzecz biorąc, należy zachować ostrożność na dwie rzeczy: Wrzody tylnej części żołądka i rak trzustki. Ale nie panikuj, ono nadal istnieje Stosunkowo rzadki !„, uspokaja dr Goodberg.

READ  Pierwszy obraz świadczący o supermasywnej czarnej dziurze w sercu naszej galaktyki

Ból brzucha, gazy lub odbijanie: refluks?

Odprowadzanie gazu od góry (beknięcie) może być drobnym przejawem Odbić się Ale także, co często ma miejsce, zjawiska stresu lub lęku. „Najczęściej jest to po prostu zaburzenie czynnościowe, spowodowane tym, że jemy za szybko lub pijemy napoje bezalkoholowe. Jeśli chodzi o gazy z dołu (pierdnięcie), co oznacza po prostu, że mamy Kolonopatia funkcjonalna nazywana jest zespołem jelita drażliwego. Jest to choroba łagodna, zdefiniowana przez A Dyskomfort w jamie brzusznej, wzdęcia i wzdęcia I zmiana w transporcie„, uspokaja gastroenterolog.

Ból brzucha w nocy: zapalenie żołądka?

Nocny charakter bólu rzadko wywołuje: Zaburzenie funkcjonalne. Ogólnie rzecz biorąc, jest to zapalenie żołądka (lub zapalenie błony śluzowej żołądka) w prostych postaciach lub choroba wrzodowa w cięższych postaciach.„, wyjaśnia dr Philip Godberg. To cierpienie ze ścianą żołądka powinno skłonić do konsultacji.

Czy stres może powodować skurcze żołądka?

Do tego prowadzi stres psychiczny i wewnętrzny Ucisk żołądka. Przeciwnie, żołądek znajduje się na skrzyżowaniu wielu bodźców. Jelito zawiera tyle samo komórek nerwowych, co rdzeń kręgowy. „W ten sam sposób, w jaki bije nasze serce, gdy odczuwamy emocje, odczuwamy ból ciemieniowy spowodowany wytwarzaniem przez błonę śluzową kwasu wywołującego ból.– komentuje specjalista.

Skąd bierze się ból brzucha po jedzeniu?

Głównymi przyczynami bólu brzucha po jedzeniu są:

  • Zdarzenie Refluks żołądkowy przedwczesny na skutek zbyt bogatej diety,
  • Wzdęcie brzucha Jedzenie jest za duże,
  • Wybuch odruchowej kolonopatii czynnościowej faworyzującej niektóre łatwo rozpoznawalne pokarmy,
  • Niektóre Nieżyt żołądka

W przypadku skurczów żołądka zawsze warto zacząć od sprawdzenia swojej diety: „Powinniśmy przestrzegać diety w oparciu o diagnozę, a nie objawyDoktor wspomina. Ogólnie rzecz biorąc, gdy pojawia się ból w okolicy brzucha, należy na nim polegać Dieta lżejsza, bez potraw smażonych, bez produktów skoncentrowanych tak jak Soki owocowe, napoje bezalkoholowe i inne słodycze Ponieważ spowoduje to ból błony śluzowej„To konieczne aby Jedz powolil Podnieś wezgłowie łóżka i nie pal ani nie pij alkoholu DoUnikaj napojów bezalkoholowych.

READ  Znajdź odpowiedzi na swoje pytania