Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co planuje Towarzystwo Syriusza

Co planuje Towarzystwo Syriusza

Ramadan 2024 rozpocznie się w poniedziałek 11 marca lub wtorek 12 marca. Noc Zwątpienia przypada jutro, w niedzielę, 10 marca, w Algierii i większości krajów islamskich, w tym Arabii Saudyjskiej.

W piątek 8 marca saudyjski Sąd Najwyższy wezwał do obserwacji półksiężyca błogosławionego miesiąca Ramadanu w niedzielę 29 dnia Szaban, wzywając wszystkich, którzy widzieli go gołym okiem lub przy pomocy przyrządu optycznego, do dostrzeżenia półksiężyca błogosławionego miesiąca Ramadanu w niedzielę, 29 dnia Szabanu. Nagraj jego zeznania i powiadom najbliższy sąd lub ośrodek monitoringu.

Data rozpoczęcia miesiąca postu nie jest oficjalnie ustalana aż do zakończenia obserwacji fizycznej. Jednak astronomiczne metody obliczeniowe pozwalają z wyprzedzeniem poznać datę rozpoczęcia, a nawet zakończenia Ramadanu.

W Algierii Towarzystwo Astronomiczne Syriusza z siedzibą w Konstantynie obliczyło narodziny nowego półksiężyca na niedzielę 10 marca o dziesiątej rano. Sprawa jest jednak jasna: wieczorem tego samego dnia w Algierii będzie niewidoczny.

Wiek półksiężyca o zachodzie słońca tego samego wieczoru nie będzie wystarczający, aby zobaczyć go gołym okiem, według wszystkich znanych standardów astronomicznych. Wskazał w notatce prasowej prezes stowarzyszenia Djamel Mimouni, prezes Afrykańskiego Towarzystwa Astronomicznego (AFAS) i profesor fizyki na Uniwersytecie Konstantyna.

Ramadan 2024 w Algierii: Stowarzyszenie Syriusz przedstawia dwa scenariusze

W niedzielę półksiężyc nie będzie widoczny w całym świecie arabskim i na kontynencie afrykańskim. Według szefa Towarzystwa Syriusza będzie ona widoczna gołym okiem jedynie z obszarów w zachodniej części Ameryki Północnej.

Na podstawie dokładnej, bezpośredniej obserwacji wizualnej półksiężyca Wyjaśnił, że miesiąc Szaban musi zakończyć się za 30 dni, a miesiąc Ramadan rozpoczyna się we wtorek 12 marca, wskazując, że jest to data, która została już zachowana. Większość krajów azjatyckich, od Indonezji po Iran, a także Oman „.

Ale Syriusz podtrzymuje drugi scenariusz, który oznacza początek miesiąca Ramadan w Algierii w poniedziałek, 11 marca. Dzieje się tak na wypadek, gdyby Narodowy Komitet Półksiężyca zatwierdził obserwację lokalnie lub w innych krajach arabskich w niedzielny wieczór. zwróć uwagę, co będzie jednak „ Hadis astronomiczny jest błędny „.

READ  Talerz śmieci zderza się z domem na Florydzie

To znaczy Ramadan 2024 rozpocznie się również w poniedziałek 11 marca w krajach, które opierają się na dokładnych obliczeniach. Możliwość obserwacji na sąsiadującym obszarze geograficznym niezależnie od jego zasięgu „, a nie na podstawie bezpośredniej obserwacji.

Kraje te to Turcja, Bałkany i niektóre społeczności islamskie w Europie i Stanach Zjednoczonych. Syriusz wyjaśnia, że ​​kraje te będą zadowolone z potencjalnej inwigilacji jedynie w Ameryce Zachodniej.

Egipski Instytut Studiów Astronomicznych i Geofizycznych przewidywał miesiąc temu, że w sobotę 10 lutego w wielu krajach arabskich i islamskich będzie można zobaczyć półksiężyc Shaaban.

Ten sam instytut przewidywał, że miesiąc Szaban będzie trwał 29 dni, a Ramadan 2024 rozpocznie się w poniedziałek 11 marca. Według obliczeń Instytutu Kairskiego muzułmanie będą w tym roku pościć przez 30 dni i tym samym w środę 10 kwietnia będą obchodzić Id al-Fitr.

Na ten sam temat:

Ramadan 2024: Rady dr Jimmy’ego Muhammada dotyczące zdrowego postu

„Zakaz Ramadanu we Francji”: co, jeśli fałszywe wiadomości przepowiadają przyszłość?