Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej cztery osoby zginęły, a jedna została poważnie ranna w wyniku ataku nożowego w Nowym Jorku

W nocy z soboty na niedzielę w Nowym Jorku 38-letni mężczyzna zabił cztery osoby, a kolejną poważnie ranił.
Policja zastrzeliła podejrzanego po tym, jak dźgnął nożem dwóch funkcjonariuszy policji.

Preferowany dramat rodzinny. Czterech członków jednej rodziny, w tym dwoje dzieci, zostało zadźganych nożem w nocy z soboty na niedzielę w dzielnicy Queens w Nowym Jorku przez jednego z ich krewnych, po czym natychmiast rannych zostało dwóch policjantów. Władze ogłosiły w niedzielę, że został zastrzelony.

Do tragedii doszło około piątej rano w dzielnicy Far Rockaway w Queens, dzielnicy oddalonej od centrum Nowego Jorku. Policję wezwała o świcie jedna z ofiar. Według władz policji, zgłosiła się młoda kobieta „Jego kuzyn zabijał członków swojej rodziny”..

Dwóch policjantów zostało rannych

Według strony internetowej „Los Angeles Times” po przybyciu w pobliże domu dwóch funkcjonariuszy policji podeszło do mężczyzny z torbą w dłoni i próbowało go przesłuchać. CNN. Następnie 38-letni podejrzany wyciągnął nóż kuchenny i dźgnął dwóch funkcjonariuszy policji. Jednemu z nich udało się wyciągnąć broń i śmiertelnie go zranić.

  • Przeczytaj także

    Jamie Foxx, Diddy i Axl Rose… Dlaczego w Nowym Jorku rośnie liczba skarg na napaści na tle seksualnym na gwiazdy?

Kiedy na miejscu wybuchł pożar, policja znalazła najpierw 11-letniego chłopca, który został ciężko ranny przed domem i który później zmarł w szpitalu. Wewnątrz, w dwóch pomieszczeniach, znaleziono trzy kolejne zwłoki. „12-letni chłopiec, 44-letnia kobieta i mężczyzna po 30. roku życia”.– zauważył główny inspektor nowojorskiej policji Joseph Kenney. Kolejna ofiara, 61-letnia kobieta, została przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Jak poinformowała policja, ranni policjanci zostali przewiezieni do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podejrzany, 38-letni mężczyzna z Bronksu, był znany policji z poprzedniej sprawy dotyczącej przemocy domowej, kiedy próbował kogoś udusić. Żaden z motywów podejrzanego nie został jeszcze ustalony przez śledczych, którzy wydają się preferować w tym momencie sprawy rodzinne.

READ  Joe Biden osobiście potwierdza swoje poparcie dla Ukrainy w obliczu groźby rosyjskiego ataku

Antoine Jurca dla AFP