Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej 22 zabitych w powodziach w Tennessee

W sobotę stan Tennessee nawiedził deszcz opisany jako„Historyczny” przez lokalne służby pogodowe. W niedzielę 22 sierpnia władze tego południowego stanu USA poinformowały, że powodzie zabiły co najmniej 22 osoby.

Działania pomocowe trwają i poszukiwanych jest co najmniej 51 osób, Według lokalnej gazety Tennessee, który zgłosił liczbę ofiar śmiertelnych co najmniej 22, powołując się na Agencję Zarządzania Kryzysowego Hrabstwa Humphrey. Hrabstwo to znajduje się około 1,5 godziny jazdy na zachód od centrum Nashville. Według tych samych mediów godzina policyjna zacznie obowiązywać od godziny 20:00, aby zapobiec ewentualnym grabieżom.

Samochód utknął w domu z powodu powodzi w Waverley, Tennessee, niedziela, 22 sierpnia 2021 r.

nagłe katastrofalne powodzie

„To było o prędkości huraganu. Ktoś opisał to jako falę pływową”Burmistrz Waverley powiedział lokalnej stacji telewizyjnej WKRN. Zdjęcia przedstawiały przewrócone samochody i zabłocone ulice.

„Katastrofalne powodzie spowodowane ulewnym deszczem w sobotę dotkliwie dotknęły hrabstwa Dixon, Hickman, Houston i Humphreys, a także miasto Waverley”Agencja Zarządzania Kryzysowego Tennessee powiedziała w oświadczeniu w niedzielę rano. „Między 22 a 43 cm deszczu spadło na tym obszarze Centralnego Tennessee w ciągu 6 godzin w sobotę rano”.Dodał, że zła pogoda trwała do późnej nocy.

„Nasze modlitwy są ze wszystkimi mieszkańcami Tennessee dotkniętymi wczorajszymi historycznymi powodziami”.I Wybrany urzędnik napisał na Twitterze Mark Green w niedzielę rano. „Straciłem dziesięć żyć” i dużo ludzi „wciąż zaginiony”, a następnie napisał na Twitterze, zanim odkrył inne ofiary.

Przeczytaj także: „Istnieje pilna potrzeba natychmiastowego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych”

Le Monde z AFP i Associated Press

READ  NATO chce wypłacać Kijowowi pomoc wojskową w wysokości nie mniejszej niż 40 miliardów euro rocznie