Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej 13 osób zginęło w pożarze klubu nocnego w Murcji, a liczba ofiar może wzrosnąć

Co najmniej 13 osób zginęło w pożarze klubu nocnego w Murcji, a liczba ofiar może wzrosnąć

Tragiczny wieczór. W niedzielę rano 13 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w klubie nocnym w mieście Murcja w południowo-wschodniej części kraju.Hiszpania. Po otrzymaniu ostrzeżenia około szóstej rano o wybuchu pożaru w klubie nocnym w dzielnicy Atalaya w Murcji, służby ratunkowe ostrzegłay, że liczba ofiar może wzrosnąć.

the Strażak, który przybył na miejsce zdarzenia około 7 rano, był w stanie wejść do klubu około 10 rano „po ugaszeniu pożaru”, po czym odkrył „cztery ciała”, a około czterdzieści minut później jeszcze dwa. Pod gruzami klubu nocnego odnaleziono sześć nowych ciał. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi trzynaście. Służby ratunkowe ogłosiły tuż przed godziną 14:00, że nadal istnieje możliwość dalszych ofiar. Służby ratunkowe kilka godzin temu przestrzegły, że „strażacy nadal pracują na miejscu zdarzenia i nie wykluczają możliwości znalezienia nowych ofiar”.

„Brak preferowanej ścieżki”

W wyniku zatrucia dymem ranne zostały także cztery osoby, dwie kobiety w wieku 22 i 25 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 41 i 45 lat. Według zdjęć opublikowanych przez służby ratunkowe jest to klub nocny „Teater”, zwany także „Fonda Milagros”, którego żółto-czerwona witryna została spalona. Zdjęcia pokazują, że węże wodne wozu strażackiego wciąż pryskają poczerniałą fasadę ulicy, na którą wpadają pojazdy uprzywilejowane, a znad dachu klubu nocnego unosi się gęsty dym.

Władze miasta Murcja wyraziły „głębokie ubolewanie z powodu tego, co się stało” i składają „kondolencje rodzinie i przyjaciołom”. Rzeczniczka hiszpańskiej policji wskazała również, że policja naukowa i strażacy kontynuują poszukiwania każdej zaginionej osoby, „ponieważ wczoraj wieczorem były urodziny i nie odnaleziono wszystkich uczestników”. ” dochodzenie Jeszcze się nie rozpoczęło, bo nie powstał bilans. „Dlatego nie ma obecnie preferowanej trasy” – dodała.

Trzy dni żałoby

Okoliczności tragedii nadal nie są do końca jasne, a władze zaczęły już mówić o trzech nocnych klubach dotkniętych pożarem obok siebie, a mianowicie Teatrze, Fonda Milagros i Złotym, ale wszystkie ciała odnaleziono w obrębie w granicach Fonda Milagros. Diego Serral, rzecznik Policji Krajowej, wyjaśnił, że „ogień rozprzestrzenił się z górnej części dwóch lokali, klubu Teatre i klubu nocnego Fonda Milagros (…), które pierwotnie znajdowały się w tym samym budynku”. Zasada polega na rozszerzeniu listy 15 dostępnych dyspens dla osób, ale ma ona zawierać nazwiska osób, które nie wracają do firmy, o ile rzeczywiste nagrody za te osoby są pobierane ze szpitala w określonym czasie .

READ  Co się stało z premierem Mali Chogoel Maiga?

Mężczyzna imieniem Jairo przedstawił się jako ojciec jednej z ofiar i wyjaśnił prasie, że nie ma żadnych wiadomości na temat swojej 28-letniej córki. Wysłała mu wiadomość głosową o 6:06, po której słychać jej płacz i od tego czasu nie można się z nią skontaktować. „Mamo, kocham cię, umrzemy, kocham cię, mamo” – krzyczy dziewczynka, a za nią słyszymy krzyki, domagające się włączenia światła.

obecny premier, Pedra SanchezaTa tragedia wywołała reakcję nawet młodej gwiazdy tenisa Al Murcian Carlosa Alcaraza, który powiedział dalej Burmistrz Murcji ogłosił trzydniową żałobę ku pamięci ofiar, a władze miejskie utworzyły w Pałacu Sportu Atalaya izbę przyjęć dla krewnych ofiar.