Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Clementine Cellier z kolei „oddala się” od platformy poparcia dla Gérarda Depardieu

Clementine Cellier z kolei „oddala się” od platformy poparcia dla Gérarda Depardieu

Valerie Hache/AFP Clementine Sellarier na Festiwalu Filmowym w Cannes, 18 maja 2022 r.

Valerie Hache/AFP

Clementine Sellarier na Festiwalu Filmowym w Cannes, 18 maja 2022 r.

Kino – Kolejny pedał w tle. To rola, której aktorka Clementine Sellari będzie pożądać we wtorek, 9 stycznia „Rozłączyć się” Z platformy poparcia dla Gerarda Depardieu, biorąc pod uwagę, że tak zrobiła „Oszukany” Podpisując i przesyłając „Przepraszam tych, których mogłem skrzywdzić”.. „Absolutnie chcę zdystansować się od tej platformy”.– pisze w liście przesłanym do AFP.

„Byłam impulsywna, dałam się ponieść i boleśnie tego żałuję. Myliłam się. Przepraszam tych, których mogłam skrzywdzić, bo całym sercem jestem z nimi.”ona dodaje.

Aktorka jest jedną z sześćdziesięciu sygnatariuszy forum z obozu zwolenników Depardieu, nawołującego do tego „Nie kasuj” Ikona kina francuskiego, wydana w Boże Narodzenie Le Figaro.

„Zawsze chciałem pokoju i miłości”

75-letni aktor jest celem trzech skarg dotyczących napaści na tle seksualnym lub gwałtu – czemu zaprzecza – i jest szeroko krytykowany za wyemitowanie na początku grudnia materiałów, w których nawoływał do mizoginicznych i obraźliwych wypowiedzi wobec kobiet.

Od 2020 roku jest oskarżany o gwałt w następstwie skargi złożonej przez dwudziestokilkuletnią aktorkę Charlotte Arnold.

Od tego czasu na tym forum poruszono kilka kwestii „pozycje przeciwne”. Wiele postaci ze świata kultury, które początkowo ją podpisały, zdystansowało się później, jak Nadine Trintignant, Carole Bouquet, Gérard Darmon, Yvan Attal, Charles Berling, Jacques Weber, a nawet Pierre Richard.

„Zawsze pragnąłem pokoju i miłości (…) Moje pragnienie wolności i sprawiedliwości zawsze podpowiadało mi, że człowieka należy osądzić, zanim zostanie potępiony”.„, mówi Clementine Sellari, która wejdzie na scenę od 18 stycznia Jestem matką kataW Paryżu.

Zobacz także na HuffPost :