Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Clement Beyonc போல blokuje wizytę w Polsce przed oporem LGBT

Prawa człowieka – W czwartek francuski sekretarz stanu do spraw europejskich powiedział podczas swojej trzydniowej wizyty w Polsce, że znajduje się pod „presją polityczną”, aby zablokować LGBT przed wejściem do jednej z antystref.

Polityka homoseksualna Polski doszła do skutku, ponieważ wizyta Klemensa Peona w Polsce była ograniczona. Francuski sekretarz spraw zagranicznych do spraw europejskich powiedział, że jest to dotknięte „Naciski polityczne” Aby uniemożliwić mu udanie się na teren przed polskimi władzami „Wolny od ideologii LGBT” Zamówione w kraju. W ten czwartek na mikrofonie France Inter wyjaśnił, jak uniemożliwiono mu wyjazd do miasta Kraśnik, które twierdzi, że wyklucza osoby LGBT. „To nie jest zakaz fizyczny, to presja polityczna ”. Przed zgłoszeniem tego, co powiedziały mu lokalne władze, stwierdził: „Nie będzie oficjalnego wywiadu podczas tej wizyty, jeśli pojadę. „

Kiedy wyszedł w grudniu 2020 roku, Clement Peon ogłosił, że idzie do strefy „Wolny od ideologii LGBT”. Przedstawiciel francuskiej dyplomacji odpowiedzialny za sprawy europejskie zakwalifikował się do prawnej obecności tych regionów. „Całkowita korupcja”. Ale o czym mówimy? Dzielnice te składają się z szeregu gmin, których lokalni wybrani urzędnicy przyjęli rezolucje wskazujące, że chcą ograniczyć ekspansję ideologii LGBT. Jeśli status tych obszarów nie ma wpływu prawnego, burmistrzowie tych gmin mają prawo do zmniejszenia dotacji i przyjęcia statusu homoseksualnego.

Obszary stanowiące jedną trzecią terytorium

„Myślę, że to bardzo poważna sprawa, ale nie chcę kłócić się z rządem. Bardzo poważna jest podstawowa sytuacja, a nie moja osobista sprawa”., kontynuował w ten czwartek. Łącznie od 2019 roku uchwałę podjęło w Polsce około stu gmin „Ideologia anty-LGBT” Lub „Karta Praw Rodzin”. Obszary te stanowią jedną trzecią terytorium Polski i znajdują się głównie na południowym wschodzie i wschodzie kraju, tradycyjnie bardzo katolickiego. Ich postawa jest wspierana przez pośrednie poparcie konserwatywnego rządu prawa i Partii Sprawiedliwości (BIS).

READ  Polska: rząd wymusza ograniczenia dotyczące aborcji

Mimo zakazu na Krośnik Klemens Peon”Ponieważ w Polsce zdarzają się również ataki na prawa kobiet, postanowiono utrzymać tę wizytę w tym Dniu Pamięci, 8 marca, Międzynarodowym Dniu Praw Kobiet. Upierał. Sekretarz Stanu dodał jednak: „W pewnym momencie pójdę do strefy anty-LGBT. Wrócę do Polski”.

Przeczytaj to też

  • W Polsce prawo do aborcji spada dalej
  • Prawa kobiet: Europa jest oburzona po ogłoszeniu przez Polskę wycofania się z konferencji w Stambule

„W pewnym momencie zniknie i mam nadzieję, że nastąpią konsekwencje” – powiedział. Uważany za francuskiego ministra. Przypomniał, że w ten czwartek Parlament Europejski musiał głosować nad symboliczną rezolucją ogłaszającą UE „Wolna Strefa” Dla osób LGBT. Polski eurodeputowany Rissard Anthony Legutko, członek rządzącej w Polsce partii PS, wybucha „Śmieszna dyskusja”, jeden owoc „Kampania ideologiczna”.

Warszawa jest zwykle izolowana przez Brukselę, zarzucając jej podważanie praworządności. W lipcu ubiegłego roku Komisja Europejska podjęła decyzję o odrzuceniu wniosków o dofinansowanie ze środków europejskich podwojenia liczby miast o wyraźnym statusie homoseksualnym. W czwartek polski konserwatywny rząd poinformował, że wniósł skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na udostępnienie funduszy europejskich na zgodność z przepisami prawa. . Fundusze europejskie stanowiły w 2019 r. 3,3% PKB Polski.

W tym samym przypadku


Chroni cel informacji
Wolny,
Zweryfikowany I dzięki za dochód
Reklama .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swoje preferencje” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.