Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce rosnący rap nacjonalistyczny

Warszawa list

Urodzony w płaczu bólu wykluczonej mniejszości Rob jest ruchem muzycznym, czy może być prawicowy czy nacjonalistyczny? W ćwierć wieku po jej powstaniu w Polsce niektórzy przedstawiciele tej kultury, urodzeni w czarnych amerykańskich gettach, przyjęli inny obrót. Zainspirowani przesłaniem niekonsekwencji i antyorganizacji przyjęli dyskurs ucieleśniający wartości patriotyczne z nacjonalistycznymi i ultrakatolickimi skłonnościami, który wspiera ideę narodowo-konserwatystów u władzy w Warszawie (prawo i sprawiedliwość).

To szczególne wydarzenie nosi tytuł Kreatywność Rob w służbie narodu. Nacjonalizm i kultura popularna (Wydawnictwo Naukowe Scholar, 282 strony, 42 zł, nieprzetłumaczone), Piotr Majewski, kulturoznawca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS).

Podkreśla, że ​​doskonalenie niektórych nurtów rapu od prawie dekady jest postępowym zjawiskiem, ale teraz, gdy przeżywa swój złoty wiek pod rządami partii Jarosława Kaczyńskiego, jej przedstawiciele nie wahają się wykorzystać jej potencjału do kulturalnej propagandy.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też Prezydent RP Andrzej Duda z najgorszą puentą

Polska i jej wielkie szare słupy budowlane wywodzące się z komunizmu zawsze były podatnym gruntem dla street artu, rapu i hip-hopu. W latach 90., kiedy rap rósł w Stanach Zjednoczonych, mocno zadomowił się również w Polsce. Zawierucha przemian demokratycznych po 1989 r., gwałtowna transformacja gospodarki rynkowej i jej społeczne konsekwencje stworzyły idealne warunki dla jej wzrostu. W zawalonych budynkach ogromnej dzielnicy robotniczej, zlokalizowanej w dużej części kraju, istniały wówczas liczne amatorskie grupy rapowe.

Polityka patriotyczna

Młodzi raperzy zdecydowanie potępili głębokie nierówności gospodarcze i społeczne spowodowane przemianami demokratycznymi, brakiem możliwości dla grup niekwalifikujących się klas, masową korupcją przywódców politycznych we współpracy ze światem biznesu oraz procesem prywatyzacji nacjonalizacji. Własność. Ta krytyka była już sprawą partii Jarosława Kaczyńskiego”.. Rob to polityczny protest.

Do 2012 roku i album Thaddeusa „Tadek” Polkowski, prekursor patriotycznego rapu. Niewygodny fakt („Zdumiewający fakt”) Uważa się, że jest to duma kontrowersyjnych polskich żołnierzy II wojny światowej i jest publicznie promowany w środowiskach prawicy nacjonalistycznej.

READ  La Pologne dit vouloir supprimer un de ses organ jurisprudence dzban antidomocratique par l'union european

Masz 50,69% tego artykułu. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.