Chorwacja pokonuje Kanadę i wraca do eliminacji

Jeśli Chorwaci odbiją się dzięki niedzielnemu zwycięstwu (4:1), Kanadyjczycy odpadną z mundialu.

Artykuł napisany przez

opublikowany

Modernizacja

czas czytania : 1 minuta.

Ich miejsce zajęli wicemistrzowie świata. Chorwacja pokonała Kanadę (4:1) w niedzielę 27 listopada na Khalifa International Stadium w Doha. Po pierwszym remisie z Marokiem (0:0) Vattrini zagrali w „finale” z Belgią w grupie F o miejsce na ósmym miejscu. Ze swojej strony Kanada została wyeliminowana.

Aby utrzymać ten sukces, podopieczni Zlatko Dalicia pokazali charakter. Prowadząca od początku meczu po główce Alfonso Daviesa (drugi) Chorwacja zareagowała nie tylko najszybszym golem w rozgrywkach, ale przede wszystkim pierwszym dla Kanady w mundialu. Po pierwszym spalonym (26.) Andrej Kramaric wyrównał z lewej strony, posyłając Ivana Perisicia (36.). Następnie Marco Livaga dał swojemu zespołowi przewagę tuż przed końcem pierwszej połowy, ładnym strzałem na wejście w pole karne (44. miejsce). W drugiej połowie, obfitującej w okazje z obu stron, Andrej Kramaric strzelił dwa gole (70), zanim wchodzący do gry Renes Lovro Mager dał więcej możliwości zwycięstwu Chorwatów w kontrataku ( 90 + 4).

Chorwacja prowadzi w swojej grupie z czterema punktami, podobnie jak Maroko, które pokonało dzisiaj Belgię (2:0), a Chorwacja będzie potrzebowała tylko remisu z partnerami Kevina De Bruyne w czwartek, aby zakwalifikować się do następnej rundy. Jednocześnie Kanada nadal będzie miała szansę odnieść pierwsze zwycięstwo w swojej krótkiej historii mistrzostw świata przeciwko Maroku.

READ  Podejrzewa się, że kapitan francuskiego 15. statku, Antoine Dupont, doznał urazu szczęki