Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiny rozpoczynają ćwiczenia wojskowe wokół wyspy

Są to największe manewry, jakie kiedykolwiek zorganizowano wokół terytorium objętego przez Pekin.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Modernizacja

czas czytania : 1 minuta.

Realizuje swoje groźby. Chiny rozpoczęły ćwiczenia wojskowe wokół Tajwanu, podała chińska telewizja państwowa w czwartek (4 sierpnia). Manewry, największe w historii wokół tego obszaru, o które zabiegał Pekin, są następstwem wizyty na wyspie amerykańskiej elekta Nancy Pelosi. Armia tajwańska natychmiast powiedziała: „Przygotowanie do wojny bez szukania wojny”.

>> Tajwan: Wyjaśniamy, dlaczego wizyta Nancy Pelosi pogorszyła stosunki chińsko-amerykańskie

Te manewry „ćwiczenie” w zestawie Ćwiczenia strzeleckie na żywo, według państwowych mediów. Jako środek bezpieczeństwa, Chińska Administracja Bezpieczeństwa Morskiego „Zakazany” Statki wpływające na dotknięte obszary – czasami tylko 20 kilometrów od tajwańskiego wybrzeża. Ćwiczenia te będą prowadzone wpoziom ruchliwych szlaków handlowych Trwa do niedzieli po południu.

Ćwiczenia te mają na celu symulację „oblężenie” Z wyspy, według oficjalnej agencji New China. To jest rozmieszczenie wojskowe wkraczanie na wody terytorialne TajwanuRzecznik Ministerstwa Obrony Tajwanu, Sun Li-fang, powiedział w środę. To irracjonalny czyn, mający na celu zakwestionowanie ładu międzynarodowego”. Jeśli hipoteza inwazji na Tajwan i jego 23 miliony ludzi pozostaje mało prawdopodobna, wzrosła od czasu wyborów w 2016 r. obecnego prezydenta Tsai Ing-wen, który odmawia uznania, że ​​wyspa i kontynent są jej częścią. „Jeden Chiny”.

W ostatnich latach nasiliły się również wizyty zagranicznych urzędników i parlamentarzystów, co irytuje Pekin. W odpowiedzi chiński prezydent Xi Jinping, który chce być nieugięty w rozwiązywaniu kwestii suwerenności, dąży do dyplomatycznego odizolowania Tajwanu, zwłaszcza poprzez zastosowanie zwiększonej presji wojskowej na wyspę. „Nie ma uzasadnienia dla wykorzystywania wizyty jako pretekstu do agresywnej działalności wojskowej w Cieśninie Tajwańskiej”.Odpowiedzieli szefowie dyplomacji krajów G7 (Stany Zjednoczone, Japonia, Francja, Niemcy, Włochy, Kanada i Wielka Brytania).

READ  Pentagon nie planuje zniszczyć wymykającego się spod kontroli chińskiego pocisku