Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chcesz odkryć Polskę tego lata?  Duet Rennes-Poznań ogłasza konkurs dla uczniów szkół średnich

Chcesz odkryć Polskę tego lata? Duet Rennes-Poznań ogłasza konkurs dla uczniów szkół średnich

Jesteś młodym Bretończykiem, interesujesz się Europą i chcesz poznać Polskę? Twierdzenie, że Duet Rennes-Poznań Dla Ciebie! „Nasze stowarzyszenie ogłasza konkurs dla uczniów szkół średnich z Bretanii na temat Sztuka w Polsce.Bernard Billard, prezes Rennes-Poznań, wyjaśnia, że ​​konkurs organizuje przy wsparciu finansowym miasta Rennes i Rady Regionalnej Bretanii. Naszym celem jest przybliżenie młodym ludziom polskiego życia kulturalnego, o którym być może nie mają zbyt dużej wiedzy. Laureaci konkursu otrzymają sześć bezpłatnych tygodniowych pobytów w Polsce w dniach 10-20 lipca. Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 stycznia do 15 lutego 2024 r.

Polacy wiedzą, jak z wielką serdecznością witać gości. | Zachodnia Francja

Polacy wiedzą, jak z wielką serdecznością witać gości. | Zachodnia Francja

Stowarzyszenie jest gospodarzem jednego z piętnastu partnerstw w Ille-et-Villaine, które od 30 lat zacieśnia więzi między Bretanią a Polską. Do końca czerwca 2023 r. grupa około pięćdziesięciu przedstawicieli tych bliźniaków, Zgromadzone przez Unię Bretanii i PolskiPrzeniósł się do Poznania, aby przygotować się na przyszłość.

Czytaj więcej: Europa: Ukraina wkracza na równię współpracy Bretanii i Polski

„Piętnaście miast bretońskich w promieniu 50 kilometrów leży geograficznie blisko piętnastu miast polskich, co jest dziś sytuacją niemal wyjątkową w Europie, Bernard podkreśla Billarda. Młodzi ludzie, którzy chcą wziąć udział w naszym konkursie, powinni mieć od 15 do 18 lat i utworzyć drużynę składającą się z dwóch młodych osób, aby wziąć udział w tym konkursie. »

Kreacja i ankieta

Na czym będzie polegał konkurs? „Atrakcyjne w treści i formie”. Te strony powinny być „Dzieło sztuki z Poznania, które chcą zobaczyć, polski artysta i dzieło sztuki z Bretanii, które chcą przedstawić młodemu Polakowi”.

Po dokonaniu rejestracji pary otrzymają także kwestionariusz składający się z 30 pytań, który będzie dotyczył polskich artystów lub dzieł sztuki. „Chodzi o to, żeby ich zainteresować Polską! » Wśród wizyt oferowanych trzem zwycięskim parom w Polsce: odkrycie miasta Poznania (katedra i jej muzeum archeologiczne, Stare Miasto, Muzeum Historyczne Brava, Jezioro Maltańskie itp.), miasta Gniezno, zamki Kórnika i Rogalina, Park Etnograficzny w Pobiedziskach.

READ  Tysiące protestują w Polsce przeciwko wirtualnemu zakazowi aborcji

Młodzi Francuzi będą goszczeni przez polskie rodziny z dzieckiem w wieku licealnym uczącym się języka francuskiego, a towarzyszyć im będą działacze stowarzyszenia Rennes-Poznań.

Informacje i zapisy do 15 lutego 2024 r Pocztą na adres Stowarzyszenia Rennes Poznań, Maison International de Rennes, 7, quai Chateaubriand, 35000, Rennes. E-mail: [email protected]; Taki. 06 08 53 34 03.