Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Charles Leclerc (Ferrari) najszybszy w pierwszym wolnym treningu o Grand Prix Francji

Pod falą upałów (30 stopni w powietrzu, ponad 55 stopni na torze), Ferrari Charlesa Leclerca okazało się najszybsze, ustanawiając najlepszy czas. Wygląda na to, że nowa deska podłogowa, którą przywiózł do swojego samochodu, działa. Kolega Hiszpan Carlos Sainz, który nadal jeździ starą wersją F1-75, jest tylko 3/10 w tyle, ale już zainstalował nową skrzynkę elektroniczną, co wskazuje, że należy teraz zainstalować nowy blok. W sobotę Hiszpan skazany za start z tyłu siatki.

W Mercedesie nowości, w szczególności nowy kaganiec, zdają się działać, nawet w rękach debiutanta Nicka de Vries (po raz dziewiąty), który w piątek zabrał samochód Lewisa Hamiltona w ramach testów młodych kierowców ( wszyscy powinni powierzyć samochód w tym sezonie Młodemu mężczyźnie podczas SS1). Jednak to George Russell ustanowił najlepszy czas zespołu (4. czas).

Wśród Francuzów Pierre Gasly nadal ma problemy mechaniczne – narzekając w szczególności na silnik Alpha Torri – ale po raz piąty wyprzedza Pereza. Pomimo rozwoju Alpine, kierowcy francuskiego zespołu są daleko w tyle, z Estebanem Oconem po raz kolejny przed kolegą z zespołu Fernando Alonso. Zaskakujący występ dla Williamsa Albona, 8. na 1” 4 od Leclerc. Znaczące ulepszenia w Silverstone zaczynają przynosić owoce.

READ  Zidane jest w Paryżu